Zpět

CANNONDALE TAKÉ PŘEDSTAVIL NOVINKY 2019

I když je „teprve“ parné léto my už vyhlížíme rok 2019. Byli jsme totiž otestovat a prověřit novinky na novou sezónu u významné značky a to Cannondale. Přátelská atmosféra, krásné počasí a spousta parádních kol nás „zaměstnalo“ na 2 dny důkladného prověření nového sortimentu.
Cannondale odprezentoval zásadní novinku, která se týká světa MTB,už před nějakou dobou. Takže jen pro připomenutí se samozřejmě jedná o technologicky nepokrokovější vidlici světa – Lefty Ocho, kterou budou vyzbrojeny jak pevné (F-Si) tak celoodpružené modely (Scalpel). Přední odpružení z jednoho kusu materiálu (hliník či carbon) pro maximální tuhost a ještě hladší chod nově s tapered sloupkem (nově možno namontovat i do konkurečních rámů kol). Podrobnostem jsme se již věnovali před několika týdny v našem příspěvku týkajícího se nového Cannondale F-Si 2019. Tato kola jsou již k vidění, dokonce i případnému testování v naší prodejně v Pelhřimově. To jak jsou úžasná můžete nakonec ověřit sami!
Když přeskočíme z terénu na pevný povrch a zejména silniční cyklistiku v rychlostním pojetí, má zde Cannondale připravenou skutečnou zbraň.  Bavíme se o nejrychlejším silničním kole světa. Zploštělá stavba extra tuhého karbonového rámu, aerodynamická sedlovka i kokpit s integrací všech bovdenů, vlastní vysoká karbonová kola Knot 64 a účinné kotoučové brzdy. U vybraných modelů pak může být sériově wattmetr v klikách. To vše se snoubí do jednoho hladkého kabátu, který nese jméno Cannondale Sistemsix. Při každém dalším šlápnutí jako by se kolu chtělo letět. U téhle silnice nehledejte univerzálnost, místo si ale najde u fajnšmekrů, kteří chtějí mít to nejlepší a u těch, kteří odjíždí na švih se slovy „ať to má kulturu“. Samozřejmostí je pak výkonnostní a závodní využití, pro které je kolo primárně určené. Jinak je silniční trend zcela jasný a to masivní rozšíření kotoučových brzd na všechny modely univerzální pohodlné silnice Cannondale Synapse.
Velké inovace a nové věci si Cannondale přichystal ve svém světě elektrokol. Ne všechno Vám můžeme prozradit, ale minimálně naznačit.  Pro ty kdo volí raději jízdu v terénu a blbnutí na trailech se chystá nový enduro bike. Naopak pro milovníky silniční cyklistiky bude připravena „silniční žiletka s baterkou“ a také dnes populární gravel bike pro kombinaci terénu i silnice. Vše samozřejmě s kvalitními komponenty a hlavně designovým zpracováním jako integrace baterie v rámu atd.
Vše má ještě svůj čas, ale sami se nemůžeme dočkat až nám tato kola dorazí. O tom Vás budeme včas informovat…

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie