Zpět

CO SE CHYSTÁ U HAIBIKU NA NOVOU SEZÓNU?

S čím přijde Haibike v roce 2019 už víme, pojďme se o novinky a informace podělit. Německá značka Haibike, která v minulosti vyráběla veškerá kola včetně špičkový závodních speciálů se nyní ubírá směrem ve kterém je budoucnost a obrovský potenciál. Ano řeč je o elektrokolech, kola „bez elektriky“ zůstávají u němců jen okrajovou záležitostí a ani pro nás nejsou nijak zvláště zajímavé.Ovšem to kam Haibike posouvá „jízdu pod proudem“  je pravým opakem a je na co se těšit a z čeho vybírat.
Nejzásadanější a nejviditelnější novinkou je nový motor FLYON. Pohonná jednotka kompletně vyvinutá v německu v sobě snoubí obrovský výkon, nádherný design, inteligentní technologii a dlouholeté know-how. S kroutícím momentem 120 Nm dosahuje Flyon nejvyšší hodnoty mezi sériově vyráběnými motory. Toto „srdce“ štíhlého kruhového tvaru bude osazováno na vybrané modely X-Duro, které jsou postavené na karbonových rámech. Motor je celkově designově hodně povedený a vpodstatě je schován za převodníkem, tudíž krásně zapadá do linií kola. Stejně tak i 48 V baterie s plnou integrací s kapacitou 630 Wh. Dalším posunem a to zejména funkčním je vybavení 18ti senzory, které jsou integrované do zadního brzdového kotouče, přičemž snímač je zabudován do vnitřní strany patky rámu. Vše je tak elegantní a především jde o zlepšení přímější a okamžité reakce na aktivaci výpomoci. Inovovaný display a možnost integrovaného osvětlení je další skvělou výbavou (zejména pak předení světlo s výkonem až 5000 lumenů). Vše doplňují vynikající komponenty světových výrobců ať už se bavíme o řazení (SRAM a Shimano) nebo o jednotkách odpružení (Rock Shox a Fox). 
V modelové řadě X-Duro, která se týká elektrokol nejvyšší kategorie se tak bude jednat o skutečný skvost a kdo si potrpí na to nej bude u Haibiku v této řadě na správném místě! Ovšem máte ještě dost času, protože reálně bude u nás k vidění tento model až na přelomu jara/léta 2019.
V ekonomičtější řadě S-Duro, která je postavena na modelech pro každodenní použití s komfortnější geometrií rámu přichází především nové barvy a design. Již více elektrokol má integrovanou baterii a Haibike nabízí nově pohony YAMAHA a taktéž inovované displaye.  Zásadní je, že bude tato řada ještě cenově dostupnější a můžete se tak těšit na parádní elektrokola za dobré peníze.
Jsme přesvědčeni o tom, že už tak populární elektrokola  jsou stále na vzestupu a je jen otázkou času, jejich ještě masivnější rozšíření ať už čistě ke sportovním účelům nebo k využití jako dopravního prostředku. Elektrika prostě jede!

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie