Zpět

Co umí nová GPS cyklonavigace GARMIN EDGE 530 a 830?

Nové GPS cyklopočítače Garmin Edge 530 a Garmin Edge 830 přináší nové funkce. Předchůdci nových modelů, tedy Edge 520 a 820 byly velmi oblíbenou variantou kvalitních přístrojů nabízejících bohaté uživatelské možnosti nastavení jednotlivých obrazovek. Nástupci Garmin Edge 530 a 830 tedy vychází z předchozí kompaktní řady, ale mají toho hodně nového, pojďme si o tom něco říci.
Oba nové modely jsou si na první pohled velice podobné (stejná velikost i hmotnost 80 g), zásadní rozdíl se týká displaye, konkrétně pak jeho ovládání. Samotný display má u obou přístrojů užší rámeček a došlo k prodloužení úhlopříčky o ¾ cm. Hlavní rozdíl je v tom, že Edge 530 má klasické tlačítkové ovládání barevné obrazovky, zatímco vyšší model Edge 830 je dotykový. To u předchozích modelů nebylo vždy nejšťastnější řešení, ale nová osmsettřicítka je v tomto ohledu opravdu vychytaná. Nové Garminy mají rychlejší procesory a právě samotné ovládání obrazovky je pak mnohem citlivější, přesnější, zkrátka příjemnější. Ovládá se doslova jako moderní smartphone. Nejvíc to oceníte při práci s mapou a při jejím výpočtu.
Víme to opravdu z praxe, protože Garmin Edge 830 už nějakou dobu osobně testujeme.
Zjistili jsme například, že i přes „našlapanější“ funkce, větší display atd. je výdrž baterie o hodně větší (výrobce udává 24 h v plném respektive 48 h v úsporném režimu). A co samotné nové funkce? Je jich celá řada, ale k těm nejzajímavějším patří např. funkce „CLIMBPRO“ nabízející podrobné informace o jízdě do kopce při naplánované trase. Jedná se o funkci, která zobrazuje jednotlivá stoupání na zvolené trase a konkrétně v každém z nich pak ukazuje jeho sklon, délku, celkové i zbývající převýšení, jeho rychlost a další. V rámci funkce „ MTB DYNAMICS“ je možno sledovat průběh skoku, kterou ocení především bikeři. Měří délku i dobu skoku a samozřejmě i počet jednotlivých skoků na trase v terénu. „BIKEALARM“ je zase bezpečnostní funkce upozorňující na nežádoucí pohyb kola. Pokud zastavíte na trase na přestávku a nemáte kolo s přístrojem úplně na dohled, Garmin Vám oznámí jeho případný pohyb. Bezpečnosti se týká i funkce s automatickou detekcí nehody a odeslání zprávy na předem nastavené nouzové kontakty. Garmin Vám automaticky přivolá pomoc v případě pádu. Oba modely pak samozřejmě lze párovat s originálními doplňky Garmin jako např. čidlem kadence, snímačem srdečního tepu, radarem, wattmetry atd. Standardně komunikují s chytrými telefony se systémy iOS a Android, podporují zábavné STRAVA segmenty a další.
Nové cyklopočítače Garmin střední cenové kategorie nabízí velmi dobrou kombinaci kompaktních rozměrů, nízké hmotnosti a dlouhé výdrže na 1 nabití. Zvládnou měřit velké množství údajů o jízdě, které navíc zaznamenávají do své paměti a později podrobně vyhodnocují v tréninkovém deníku Garmin Connect. Vše tak máte na jednom místě podrobně, přehledně a vždy dostupné. Kdo to myslí s kolem vážně, spoléhá se právě na Garmin.

Odkaz na GPS cyklopočítače Garmin ZDE.
Odkaz na hodinky Garmin ZDE.
 

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie