OAKLEY přišel s novými brýlemi Sutro i sklem Prizm Trail Torch10-05-2019

Novinky u Oakley se týkájí nových brýlí Oakley Sutro, tedy tak trochu extravagantního modelu s rovnými liniemi, který zapadá mezi sportovní i civilní brýle. Mají vzhled tradičních sportovních brýlí, který byl inspirován každodenním životem městských cyklistů. Jejich vysoký ochranný štít chrání oči a zlepšuje vidění s technologií čoček Prizm. Oakley Sutro můžou tedy skvěle sloužit na kolo i mimo něj jako klasické civilní sluneční brýle. Tento model vyniká velmi nízkou váhou, takže o nich skoro ani nevíte.
Dále Oakley přišel s novým sklem Prizm Trail Torch. Tyto čočky jsou vyrobeny speciálně pro každou sportovní disciplínu v přírodě, aby Vám neutekl ani ten nejmenší detail. Zvýrazňují odstíny červené a hnědé tak, abyste i v prašných podmínkách mohli vmžiku a snadno rozeznat písek, kameny a kořeny. Přestože oči dokáží rozlišit mezi 10 milióny barev a zaznamenat pohybující se předměty za různých světelných podmínech, občas i ony potřebují pomoc, aby viděly věci, s kterými by se váš mozek už nepopral. Vývojáři Oakley změřili kompletní elektromagnetické spektrum v různých specifických podmínkách, aby tak mohli identifikovat barvy, které jsou v jednotlivých prostředích, typu řeky, silnice či drsné horské svahy, nejdůležitější. Po dlouhých 15 letech výzkumu a vývoje si Oakley nechalo patentovat a následně i veřejnosti představilo technologii Oakley Prizm™. Skla vybavená touto technologií jsou precizně naladěna na vybrané specifické prostředí - zdůrazňují barvy (pomáhají mezi nimi rozlišovat), a tím zároveň zlepšují výkon a bezpečnost jejich nositele. Oakley Prizm™ je první technologie, která přišla se skly vyrobenými na míru přímo konkrétním sportům a aktivitám. Řeší tak vskutku převratným způsobem problémy s viditelností, s nimiž se sportovci potýkají prakticky každý den. Cílem Oakley je nepřetržitě rozvíjet a posouvat sport a musíme uznat, že s Oakley Prizm™ se jim to rozhodně daří!
Nová skla najdete je na modelu brýlí Oakley Flight Jacket, v neokoukaném matně kovovém designu. Flight Jacekt jsou unikátní brýle s vrchní částí "bez rámčeku", mají velká skla (největší co Oakley vyrobil) a díky absenci vrchního rámu mají dokonalou optiku a široký výhled bez zkreslení. To co je na nich absolutně dokonalé je odklopný systém nosníku, který máte možnost polohovat tak aby nedocházelo k zamlžení. Páčka pojmenovaná Advancer™ uprostřed brýlí umožňuje za jízdy měnit vzdálenost čoček od obličeje. Přitom ale stále dokonale sedí na obličeji. Páčkou se odsunou čočky o 7mm a umožňují lepší ventilaci a zpomalují mlžení skel při výjezdu. Pouhým zatlačením čočky zpět se vrátí do původní pozice.
Klasikou jsou ale velmi oblíbené sportovní brýle takřka pro všechny outdoorové aktivity Oakley Radar EV. Jsou to jednoduše nejpoužívanější sportovní brýle planety. Velmi lehké, skvěle padnoucí a maximálně pružné díky „O Matter“ materiálu obrub, což je speciální patentovaný materiál používaný výhradně při výrobě obrub Oakley, ultra lehký a velice flexibilní. Vyznačuje se schopností absorpce nárazů a geometrií, která umožňuje širší periferní vidění.
Navíc všechny brýle Oakley splňují standardní požadavky na odolnost vůči dopadu, úderu a nárazu Americké Standardizační Organizace (ANSI).

Podívejte se i na další modely brýlí Oakley ZDE.Zpět