Testy kol

Testovací kola 2017 & Testovací sedla

ELEKTROKOLA

Elektrokolo Haibike Fullnine 6.0, vel. 45

Plynulost a obrovská síla motorů Yamaha předurčuje tyto pohony k využití na horských kolech. Celoodpružený model Sduro FullNine 6.0 využívá pohon Yamaha PW system o výkonu 250 Watt, který se stará o přesné dávkování výkonu, což je velmi důležité ve výjezdech. Baterie Yamaha má vyšší kapacitu 500Wh! Max dojezdnost je až 170km. Ovládací panel je kompaktní a snadno se ovládá. Multifunkční LCD displej nabízí přehledně všechny potřebné informace. Haibike má duralový rám s typickou profilací horní rámové trubky. FullNine 6.0 je vybaven vzduchovou vidlicí RockShox Reba RL s uzamykáním zdvihu ze řídítek a tlumičem RockShox Monarch. Komponenty Shimano Deore XT, 2x10 speed, hydraulické brzdy Shimano.


Elektrokolo Haibike HardSeven 7.0, vel. 44

Nový kompaktní a silnější motor PW-X System byl vyvinut pro náročné použití. Ve srovnání s PW je o 13% menší a jeho váha byla snížena o 400g. Přes vysoký točivý moment 80Nm je velmi tichý a má plynulý chod. Displej je integrovaný do představce, je optimálně chráněný a nabízí přehledně všechny potřebné informce. Baterie Yamaha má kapacitu 500Wh! A max dojezdnost je až 170km. Haibike má duralový rám s typickou profilací horní rámové trubky. Model HardSeven 7.0 jevybaven vzduchovou vidlicí Fox Rhyhtm s uzamykáním na řídítkách. Komponenty Shimano XT/SLX, 2x10 speed, hydraulické brzdy Magura. Barva limetková/antracit/oranžová.

 

Elektrokolo LeaderFox Arimo 27,5", vel. 18"

Horské elektrokolo ARIMO s hliníkovým rámem a sportovním designem. O pohon se stará zadní motor 8-FUN s výkonem 250W v zadním náboji a výkonná baterie Panasonic s kapacitou 11,6 Ah umístěná na rámu kola. Průměrný dojez je 60 km, maximální až 100 km. Tichá řídící jednotka SINE WAVE ukrytá v baterii zajišťuje tichý a plynulý chod motoru

 

Elektrokolo LeaderFox E-Lotus lady 17"

Další generace dlouhodobě nejprodávanějšího modelu elektrokola Leader Fox. Lotus je určený na městský provoz, ale bez porblému s ním můžete vyrazit na delší cyklovýlet. Elektrokolo je vybaveno baterií s výkonnými články SAMSUNG/SANYO s kapacitou 10,4Ah umístěnou na zadním nosiči a zadním motorem 8-FUN s nominálním výkonem 250W. 

 

SILNIČNÍ KOLA


Lehčí, tužší a komfortnější duralový rám než většina karbonových rámů. Závodní geometrie a prověřené komponenty - Duralový rám a celokarbonová vidlice - Kompletní sada Shimano Ultegra 2x11 rychlostí - Zapeltená kola MAVIC - Kliky Cannondale Hollowgram.


Není to silnice, není to bike, je to CANNONDALE SLATE. Výkonná silnička s off-road schopnostmi. Se Slate je hlavním cílem maximální zábava. Duralový rám s mikropružením SAVE PLUS a široké pláště zajišťují dokonalý komfort. Komonenty Sram APEX 1x11, pevná jednonohá vidlice LEFTY RIGID

 

HORSKÁ KOLA

Cannondale F-Si Alloy 1, vel. L


29" Hartail s neskutečně lehkým duralovým rámem a jednonohou vidlicí CANNONDALE LEFTY. F-Si Alloy je v mnohém hodně podobné moderním závodním XC strojům, s podobně vyjímečným pohonem a výbušným zrychlením svých oceněných karbonových bratrů F-Si, ale za přijatelnější cenu.
Přední vidlice Lefty 2.0, 100mm. Řazení XT1x11.

 

Cannondale Scalpel-Si Carbon 4, vel. L


29" celoodpružené kolo. Současné závody XC jsou mnohem intenzivnější. Mají těžké technické sekce a překážky, které spíše připomínají disciplínu DH. Je to takový druh závodů, který nevyžaduje kolo, ale potřebuje komplexní zbraň. Zbraň, která má přesně tak nízkou hmotnost a maximální tuhost, jak byste potřebovali. Ale je zároveň zkonstruována s daleko většími schopnostmi. Pro další X. Přesně z toho důvodu jsme nevytvořili nový Scalpel-Si pouze pro XC. Ale stvořili jsme ho pro XXC. Model Carbon 4 se výbavou Shimano XT 2x11 rychlostí, karbonový rám, duralová vidlice Lefty, dvojité zamykání vidlice a tlumiče jednou páčkou na řídítkách.

Cannondale Habit Carbon/Alloy 3, vel. L


27,5" celoodpružené kolo.Mohli bychom ho nazvat pouze „zlatý střed“. Je dostatečně výkonný a sebevědomý, aby udržel tempo i se stroji s výrazně vyšším zdvihem, zároveň je ale natolik lehký, živý a hravý, aby se do něj zamilovali i jezdci, jenž si holí nohy. Habit je ale hlavně zaměřen na nejzásadnější část MTB výkonu – čistou, jednoduchou radost z pohybu, díky čemuž budete mít úsměv od ucha k uchu. Pokud hledáte kolo, které zvládne naprosto vše, vyberte si Habit. Karbonový rám, duralová zadní stavba, vidlice LEFTY ALLOY. Komponenty Shimano XT/SLX 2x11, zapletená kola WTB
 

SCOTT Genius 720 PLUS, vel. L

Model Genius 720 je dostupný v cenově dostupnější variantě s hliníkovým rámem. Kameny, kořeny, těžké výstupy a sjezdy - díky širším plášťům pro model Genius žádný problém. Větší rozměr kol ještě rozšířil možnosti tohoto oblíbeného modelu - je lepší v trakci, pohodlnější i zábavnější. Vidlice a tlumič FOX Float Performance s páčkou TwinLoc na řídítkách. komponenty Shimano XT/Deore, 2x10. Barva černá/šedá/červená.
 

SCOTT Scale 920, vel L

Scott přichází s kompletní inovací rámu Scale. Spodní část rámového trojuhelníku je velmi tuhá a zadní stavba poskytuje maximální možný komfort v technických pasážích. Díky karbonovým vláknům je rám neskutečně lehký a pevný. Geometrie je inspirovaná top závodními modely. Vidlice Fox 32 SC Float Performance s RideLoc systémem zamykání zdvihu. Komponenty Shimano XT/SLX. ICCR vnitřní vedení lanek, přímé uchycení zadního brzdového třmenu, pevné Boost osy na předním i zadním kole. Barva černo/bílo/červená.
 

SCOTT Scale 945, vel L

Duralový rám modelu Scott Scale 945 je vyroben z unikátní slitiny duralu, kterou využívá pouze firma Scott. Rám má geometrii, která je totožná s karbonovými modely Scott. Scale 945 je vybaven vidlicí FOX 32 Float Performance s patentovaným RideLoc systémem zamykání, který umožňuje vždy optimalizovat jízdu. Pevná 15mm přední osa. Komponenty Sram GX/NX1, 11speed, bezdušové ráfky Syncros. Barva černo/žlutá.

 

SCOTT Contessa Scale 710, vel. M

Contessa Scale 710 vybavena lehkým duralovým rámem s geometrií přímo pro ženy. S Fox vidlicí se systémem zamykání umožní vždy optimalizovat jízdu. Komponenty Shimano XT/SLX/Deore 20 speed, hydraulické kotoučové brzdy. Barva černo/modrá.


KOLOBĚŽKY


 


Testovací kola si můžete kdykoliv na základě rezervace zdarma vyzkoušet.

Kola si můžete rezervovat zde:
Pelhřimov - tel. 565 32 30 26, valenta@velosport.cz
Jihlava - tel. 775 322 782, jihlava@velosport.cz


TESTOVACÍ SEDLA


Nyní máte možnost otestovat na našich obchodech kompletní řadu sedel Fi´zi:k. Syncros. Fabric.
Sedla jsou nabízena jak pro horské, tak silniční kolo. 

 

 
Arione R3 - Road - Snake
Antares R3 - Road - Chameleon
Aliante Gamma - Road - Bull
Tundra M3 - MTB - Snake
Gogi XM - MTB - Chameleon
Thar 29 - MTB 29" - Snake
Arione Versus X - Road - Snake
Antares Versus X - Road - Chameleon
Aliante Versus X - Road - Bull

  


  

Scoop Flat Elite - 142mm / 247g - závodní posed
Scoop Shallow Elite - 142mm / 263g - celodenní vyjížďky
Scoop Radius Elite - 142mm / 265g - vzpřímenější posed, komfort
Line Shallow Elite - 134mm / 250g - centrální kanál - celodenní vyjížďky

 

 

 

 

  

 

 
 

XR Narrow - MTB - 132 mm
XR Wide - MTB - 143 mm
RR Wide - Road - 139 mm
RR Narrow - Road - 128 mm
FL - Narrow - Endurance Road + MTB - 132 mm
FL Wide - Endurance Road + MTB - 143 mm


Testovací sedla si můžete kdykoliv na základě rezervace zdarma vyzkoušet.

Sedla si můžete rezervovat zde:
Pelhřimov - tel. 565 32 30 26, valenta@velosport.cz
Jihlava - tel. 775 322 782, jihlava@velosport.cz