Testy kol

Testovací kola 2018, zapletená kola & Testovací sedla

HORSKÁ KOLA

Celoodpružené horské kolo 29" SCOTT Spark RC 900 COMP velikost M

Nový model Spark 900 RC Comp s lehkým hliníkovým rámem SL Spark RC se zcela podobá svým karbonovým variantám: obsahuje technologii ovládání odpružení TwinLoc, vidlici a tlumič Fox Float, se zdvihem 100mm, sadu Sram X1 Eagle, 12 speed, brzdy Sram Level a komponenty Syncros. Kompaktní integrované uchycení tlumiče TRUNNION CONSTRUCTION snižuje těžiště a přispívá k větší stabilitě a příjemnějšímu pocitu z jízdy. Lehké a tuhé přepákování ROCKER LINK. 


Celoodpružené horské kolo 29" SCOTT Spark RC 900 PRO velikost L

Specifický rám Spark RC s 1-převodníkem a lehkým vysoce účinným systémem odpružení TwinLoc, kterým snadno volíte jeden ze tří modů tlumení, je vyroben pouze za jediným účelem - podávat ty nejlepší výkony. Špičkový karbonový rám Spark RC Carbon HMX s uložením tlumiče zystémem Trunnion. Vidlice Fox 32 SC Elite a tlumič Fox Nude se zdvihem 100mm, komponenty Sram X01-GX Eagle, 12 rychlostí, brzdy Sram Level TL, kola Syncros XR2.0 TR, karbonové komponenty Syncros. Kompaktní integrované uchycení tlumiče TRUNNION CONSTRUCTION snižuje těžiště a přispívá k větší stabilitě a příjemnějšímu pocitu z jízdy. Lehké a tuhé řepákování ROCKER LINK.

 

Celoodpružené horské kolo 29" CANNONDALE SCALPEL-SI CARBON 3 velikost L

Současné závody XC jsou mnohem intenzivnější. Mají těžké technické sekce a překážky, které spíše připomínají disciplínu DH. Je to takový druh závodů, který nevyžaduje kolo, ale potřebuje komplexní zbraň. Zbraň, která má přesně tak nízkou hmotnost a maximální tuhost, jak byste potřebovali. Ale je zároveň zkonstruována s daleko většími schopnostmi. Pro další X. Přesně z toho důvodu jsme nevytvořili nový Scalpel-Si pouze pro XC. Ale stvořili jsme ho pro XXC. Model Carbon 3 se závodní výbavou Shimano 1x11 rychlostí, karbonový rám, duralová vidlice Lefty, dvojité zamykání vidlice a tlumiče jednou páčkou na řídítkách.

 

Celoodpružené horské kolo 29" CANNONDALE SCALPEL-SI CARBON 4 velikost M

Současné závody XC jsou mnohem intenzivnější. Mají těžké technické sekce a překážky, které spíše připomínají disciplínu DH. Je to takový druh závodů, který nevyžaduje kolo, ale potřebuje komplexní zbraň. Zbraň, která má přesně tak nízkou hmotnost a maximální tuhost, jak byste potřebovali. Ale je zároveň zkonstruována s daleko většími schopnostmi. Pro další X. Přesně z toho důvodu jsme nevytvořili nový Scalpel-Si pouze pro XC. Ale stvořili jsme ho pro XXC. Model Carbon 4 se výbavou Shimano XT 2x11 rychlostí, karbonový rám, duralová vidlice Lefty, zamykání vidlice páčkou na řídítkách.
 

Karbonové pevné horské kolo 29" CANNONDALE F-SI CARBON 5 velikost L

F-Si - závodní hardtail budoucnosti. A jak už to je u značky zvykem, nové kolo je stvořeno jako komplexní systém propojený navzájem díky přístupu System Integration. Díky tomu vznikl XC závodní stroj, který nemá obdoby. Celek, stvořený detaily. Karbonový rám, vidlice RockShox Reba RL, komponenty Shimano XT M8000 2x11, bezdušové ráfky WTB STP i19, kliky Cannondale Si BB30.

 

Duralové pevné horské kolo 29" Scott Scale 950 velikost M

Sportovní hradtail pro agresivní styl jízdy. Lehký duralový rám na 29" kolech s geometrií, která je totožná s karbonovými modely. U tohoto modelu jsou použity pevné osy BOOST i BOOST šlapací střed pro větší pevnost kola. Materiál rámu Alloy 6061. Vzduchová odpružená vidlice FOX s uzamykáním zdvihu ze řídítek ve třech polohách, komponenty Sram 1x11 rychlostí, hydraulické brzdy Shimano. 

 

Dámské horské kolo 29" Scott Contessa Scale 10 velikost M

Dámské kolo pro ženy, které to s ježděním myslí opravdu vážně. Velikost kol 29" s dokonale zpracovaným Alloy rámem, sportovní geometrií. Fox vidlice se systémem zamykání umožní vždy optimalizovat jízdu. Shimano komponenty XT/Deore 20 speed zajišťují spolehlivost. Barva šedá/růžová.

 

 

ELEKTROKOLA
 

Pánské celoodpružené horské elektrokolo CANNONDALE MOTERRA 3 velikost  L

Nekompromisní all-mountain/trail bike - 130 mm zdvihu vpředu i vzadu se skvělou trakcí a pohodlností 27+ kol. Do detailu technologicky propracovaný e-bike. Systémově integrovaný (Si) motor Bosh - motor je umístěn v nejlepší pozici (pootočený) tak, aby neovlivňoval funkci odpružení. Nejkratší zadní stavba díky vyosení převodníku Cannondale Ai o 6mm. Specifické uchycení akumulátoru do spodní trubky TORISON BOX výrazně zvyšuje tuhost rámu. Baterie je chráněna pryžovým krytem BatStrap. Extra široký a pevný zadní náboj o rozměru 157 mm. Komponenty Shimano Deore 10 speed, vzduchová vidlice RockShox, teleskopická sedlovka.

 

Pánské celoodpružené horské elektrokolo Haibike Fullseven 7.0 velikost M

Pánský full Sduro FullNine 7.0 s plně integrovaným systémem Bosch - motor i baterie jsou technicky i opticky dokonale integrovány do rámu kola. Navíc díky patentované technologii Modular Rail System (integrovaná lišta na spodní rámové trubce) můžete jeddnoduše upevnit různé příslušenství. Motor Performance Bosch CX má speciálně optimalizovaný výkon pro sportovní použití a dává točivý moment 75 Nm i při vysokých otáčkách. Baterie má kapacitu 500 Wh! Malý, kompaktní a dobře chráněný displej Bosch Purion přehledně zobrazuje nejdůležitější funkce. Komponenty SRAM NX, 11 speed, odpružená vidlice SR Suntour Aion 35, tlumič RockShox Monarch, 27,5" plusková kola pro maximální jízdní komfort, hydraulické brzdy Magura MT4.

 

Dámské horské elektrokolo HAIBIKE sDuro HardLife 3.0 velikost  M

Plynulost a obrovská síla motorů Yamaha předurčuje tyto pohony k využití na horských kolech. Haibike Sduro Hardlife 3.0 využívá pohon Yamaha PW-System o výkonu 250 Watt s vysokým kroutícím momentem 70Nm, který se stará o přesné dávkování výkonu, což je velmi důležité ve výjezdech. Baterie Yamaha má vyšší kapacitu 500Wh! A max dojezdnost je až 170km. Haibike má duralový rám s typickou profilací horní rámové trubky. HardLife3.0 je vybaven vzduchovou vidlicí Suntour, komponenty Sram NX 1x11, hydraulické brzdy. Barva modro/bílo/korálová

 

Dámské horské elektrokolo LIV Vall-E+ 2 2018 velikost S

Vall-E+ 2 bude vaší ,,vstupenkou" do světa neomezených cyklistických zážitků. Stačí zapnout elektrický pohon, opřít se do pedálů a dobrodružství může začít. Model Vall-E+ je postaven na hliníkovém rámu ALUXX SL. Využívají motorů SyncDrive Sport Yamaha se 3 režimy dopomoci a stejným točivým momentem jako motory „Pro“, tedy 80 Nm. Integrovaná baterie EnergyPak má kapacitu 500 Wh. Díky 4-senzorové technologii PedalPlus je projev motoru velmi přirozený a na sílu vašeho šlapání reaguje okamžitě. Přehledný multifunkční počítač RideControl Charge zobrazuje potřebné údaje o stavu baterie a informace o jízdě.Široké ráfky a pláště (rozměr 2.6“) jsou zárukou toho, že jízda v terénu bude pohodlná, zábavná i bezpečná. O terénní nerovnosti se postará odpružená vidlice Suntour se zdvihem 120 mm, samozřejmostí sou také hydraulické kotoučové brzdy.

 

Horské elektrokolo LEADER FOX Altar 27,5" 2018 velikost 19,5"

Zcela přepracovaný model Altar s integrovanou baterií LG. Cenově dostupný e-bike pro jízdu v horském terénu. Je vybaven středovým motorem Bafang Max Drive s výkonem 250W s vysokým kroutícím momentem až 80 Nm. Torzní snímač síly šlapání zajistí přesné dávkování výkonu. Baterie LG s vysokou kapacitou 16Ah je integrovaná do rámu kola. Díky rychlo nabíječce se výrazně zkrátila doba jejího nabíjení. Přehledný barevný LCD displej. Vidlice Suntour XCR Air, zdvih 100mm, komponenty Shimano Alivio, 9speed, hydraulické brzdy Shimano, 27,5" kola

 

SILNIČNÍ KOLA

CANNONDALE SYNAPSE CARBON DISC ULTEGRA velikost 56

Nový Cannondale Synapse je pro opravdové jezdce. Ti, kteří jedou stále naplno, kteří se s ničím nespokojí. Jezdce, kteří žijí pro dlouhé a tvrdé jízdy. Nežijí pro vítězství a slávu, ale pro své vlastní zážitky zaryté hluboko do jejich duše. Toto je skutečná vytrvalostní jízda. A Synapse je skutečný vytrvalostní stroj. Nový špičkový karbonový rám. 3 různé úhly a průměry vidlic pro každou velikost kola. Nový Synapse je pouze s DISKovými brzdami. Pojme pláště až 32mm. Superpevná zapletená kola díky pevným osám na předním i zadním kole. Model vybavený řazením Shimano Ultegra.

 

SCOTT Addict 10 DISC velikost 54

Zbrusu NOVÝ SCOTT Addict 10 Disc byl přepracován na celodenní použití. Nová geometrie je zaměřená méně závodně a více na vytrvalost. Cenově dostupnější. Pohodlný, efektivní a dynamický vhodný pro dlouhé dny v sedle. Lehký karbonový rám s karbonovou vidlicí Addict MF. Komponenty Shimano Ultegra ST-R8000, 22 speed, karbonové páky, kotoučové brzdy Shimano Ultegra BR-R8000, kliky Shimano Ultegra s převodníky 50 x 34, kola Syncros RP2.0.

 

 

Testovací kola si můžete kdykoliv na základě rezervace zdarma vyzkoušet.

Kola si můžete rezervovat zde:
Pelhřimov - tel. 565 32 30 26, 775 322 782, valenta@velosport.cz
 


ZAPLETENÁ KOLA

Zapletená silniční bezdušová kola COSMIC PRO CARBON SL UST DISC CENTERLOCK

Aerodynamicky navržená pro vysoké rychlosti za jakýchkoliv podmínek. Super rychlá kola Cosmic Pro Carbon SL Disc jsou nyní ještě rychlejší díky výhodě silničních UST plášťů. Vynikající aerodynamický výkon. 40 mm vysoký NACA profil ráfku testovaný v aerodynamickém tunelu, 25 mm široké ráfky (s vnitřní šířkou 17 mm) perfektně integrují pláště a zlepšují řízení za všech podmínek. Navržená pro zvládání větší zátěže kotoučových brzd. Uchycení kotouče na Center Lock. Barva černá.
 

Zapletená silniční bezdušová kola KSYRIUM PRO UST DISC CENTERLOCK

Zapletená kola Mavic Ksyrium PRO Disc určená pro kotoučové brzdy mají širší ráfky (vnitřní šíře je 19 mm) a kompatibilitu se systémem UST pro zlepšení jízdního komfortu. Maxtalové ráfky jsou vyrobené technologií ISM4D pro snížení hmotnosti, Zicralové dráty a ID360 ořech pro nízkou hmotnost a okamžitou odezvu, technologie Fore Drilling pro pevné spojení ráfku a drátů, výplet zadního kola Isopulse. Barva černá. Uchycení brzdového kotouče na Centerlock. Dodáváno s plášti Yksion Pro UST 25-622.

 

Testovací zapletená kola si můžete kdykoliv na základě rezervace zdarma vyzkoušet.

Kola si můžete rezervovat zde:
Pelhřimov - tel. 565 32 30 26, 775 322 782, valenta@velosport.cz
 


 

TESTOVACÍ SEDLA


Nyní máte možnost otestovat na našich obchodech kompletní řadu sedel Fi´zi:k. Syncros. Fabric.
Sedla jsou nabízena jak pro horské, tak silniční kolo. 

 

 
Arione R3 - Road - Snake
Antares R3 - Road - Chameleon
Aliante Gamma - Road - Bull
Tundra M3 - MTB - Snake
Gogi XM - MTB - Chameleon
Thar 29 - MTB 29" - Snake
Arione Versus X - Road - Snake
Antares Versus X - Road - Chameleon
Aliante Versus X - Road - Bull

  


  

Scoop Flat Elite - 142mm / 247g - závodní posed
Scoop Shallow Elite - 142mm / 263g - celodenní vyjížďky
Scoop Radius Elite - 142mm / 265g - vzpřímenější posed, komfort
Line Shallow Elite - 134mm / 250g - centrální kanál - celodenní vyjížďky

 

 

 

 

  

 

 
 

XR Narrow - MTB - 132 mm
XR Wide - MTB - 143 mm
RR Wide - Road - 139 mm
RR Narrow - Road - 128 mm
FL - Narrow - Endurance Road + MTB - 132 mm
FL Wide - Endurance Road + MTB - 143 mm


Testovací sedla si můžete kdykoliv na základě rezervace zdarma vyzkoušet.

Sedla si můžete rezervovat zde:
Pelhřimov - tel. 565 32 30 26, 775 322 782, valenta@velosport.cz