Testy kol

Testovací kola 2020  & Testovací sedla
(počet testovacích kol se bude v průběhu sezóny rozrůstat)

HORSKÁ KOLA

Celoodpružené trailové kolo Cannondale HABIT 4 2020 se zdvihem 140mm, velikost L 
CANNONDALE HABIT 29 - Trailový bike od Cannondale. Nový přístup k odpružení Habitu přináší kolo, které je navrženo pro jezdce každé velikosti a tím správného fungování celého systému. Díky využití COG (center of gravity) dat, bylo možné vyladit přepákování pro každou velikost rámu, aby každý jezdec mohl těžit z lepšího chování při brždění i akceleraci. Proporční odezva optimalizuje jízdu Habitu tak, aby byl ovladatelnější, efektivnější a celkově zábavnější. AI: Pro ty, kteří chtějí vyhrávat. Ai je podobné jako systém Boost, ale mnohem lepší. Ai umožnilo Habitu krátkou 435mm zadní stavbu, díky které je mnohem hbitější a schopnější v zatáčkách při zachování velké průchodnosti plášťů a vysoké tuhosti. Díky úhlu hlavové trubky 66° a postavené sedlové trubce, Habit umisťuje jezdce do správné pozice, když se jede po trailu nahoru a uhýbá se sedlem směrem dolů, když nastane čas na pořádný sjezd. Duralový rám, odpružená vidlice FOX, tlumič FOX, komponenty Sram NX 1x12, bezdušové ráfky WTB. Teleskopická sedlovka je samozřejmostí. Barva půlnoční modrá

 

ELEKTROKOLA

Silniční elektrokolo Cannondale SYNAPSE NEO 2 2019 s motorem Bosch Activ Line Plus Velikost 54 
Cannondale Synapse NEO. Motor Bosch Generation 3 Active Line Plus je vynikajícím pohonem silničního e-kola. Je tichý, výkonný, lehký a při odpojení motoru má prakticky nulový odpor. Baterie PowerTube s velkou kapacitou 500Wh je integrována do spodní rámové trubky a poskytuje dostatek energie i pro ty nejdelší dny v sedle. Jezděte tak daleko, jak budete chtít a Synapse NEO vás dostane zpět domů. Cannondale Synapse NEO je jedinným silničním kolem vybaveném motorem Bosch s dvojpřevodníkem, takže vždy najdete ten správný převod, abyste využili všechen svůj výkon. Geometrie OutFront přináší stabilitu ve vyšších rychlostech a zároveň hbitost a mrštnost silničních kol. Jako bonus snižuje šanci, že si budete kopat špičkou tretry o přední kolo u menších velikostí rámu. Endurance pozice jezdce, pohodlné pláště o rozměru 700x32c a mikroodpružení Cannondale SAVE vám přinesou pohodlí i během nejdelších a nejnáročnějších dní. Synapse NEO 2 vybavené komponenty Shimano 105 2x11 a hydraulickými kotoučovými brzdami. 

 

Horské elektrokolo Haibike Alltrail 5.0 2020 s karbonovým rámem - s motorem Flyon 120Nm Velikost M
Zcela revoluční elektrokolo s novým motorem Haibike Flyon HPR120S, který disponuje až 120 Nm kroutícího momentu. Celé kolo Haibike XDuro Alltrail 5.0 je zabaleno do karbonového rámu s pevnou zadní stavbou, do kterého se schová plně integrovaná baterie s neuvěřitelnou kapacitou 630Wh. Systém se ovládá joystickem na levé straně řídítek. Informace pak vidíte na barevném displeji, měnícím barvu podle jízdního režimu . Všechny modely Haibike Flyon jsou vybaveny systémem eConnect s možností propojení na chytrý telefon. Karbonový rám, 27,5" široká kola, Řazení Sram NX 1x11, odpružená vidlice Suntour se zamykáním, hydraulické brzdy Magura. Haibike XDuro Alltrail 5.0 zcela mění pravidla hry na poli horských elektrokol.

 

Pánské horské celoodpružené elektrokolo Cannondale Habit NEO 3 29" 2020 s motorem Bosch Performance CX a s karbonovým rámem velikost L
Cannondale Habit NEO přichází nově s karbonovým rámem. Vidlice je položená, zadní stavba krátká a sedlová trubka postavená. Motor a baterie sedí nízko a ve středu rámu. Vše k tomu, abyste si užili flow na každém kousku trailu. Jezdci jsou různých velikostí. Rám s přístupem Proportional Response je jediná konstrukce, která upravuje pružení zadní stavby každé velikosti, takže každý jezdec získává optimální trakci, chování pružení a kontrolu nad kolem. Výkonný motor Bosch Performace CX, baterie PowerTube. 29“ kola s přilnavými plášti. Správě široká řídítka a krátký představec. Teleskopická sedlovka. Výkonné brzdy s velkými kotouči. Správné věci pro špičkovou jízdu. Habit Neo 3 Používá vidlici a tlumič RockShox, Magura hydraulické brzdy a řazení Sram SX/NX 1x12 rychlostí. Baterie je 625Wh. Barva šedá s modrou.
 

Pánské horské elektrokolo Haibike Hardnine 8.0 2020 s motorem BOSCH Performance CX velikost M
Špičkový sportovní e-bike HardNine 8.0 využívá kvality zcela nového motoru Bosch 4. generace Performance Line CX. Nový motor je kompaktnější a díky magnéziovému pouzdru a menším rozměrům o 1,3 kg lehčí než jeho předchůdce. Namísto malého převodníku a převodovky využívá velký převodník, motor nemá téměř žádný vnitřní odpor při šlapání a jízda nad 25 km/h je mnohem přirozenější, téměř jako na klasickém kole. Točivý moment se ustálil na 75 Nm, podpora nového motoru CX byla zvýšena z 300% na 340%. Jízdní projev je mnohem citlivější a plynulejší. Baterie Bosch je integrovaná do rámu kola, odkud lze v případě potřeby snadno vyjmout, má kapacitu 500 Wh a rychle ji dobijete díky 4A Bosch nabíječce. Systém se ovládá pomocí displeje Bosch Purion na řídítkách. Patentovaný Modular Rail System nabízí variabilitu uchycení různého příslušenství. Pokud hledáte ideálně vyladěný stroj pro aktivní jízdu v terénu, Sduro HardNine 8.0 s novým motorem Bosch Performance Line CX je kolo pro vás. Komponenty SRAM SX Eagle 12 speed, vzduchová vidlice RockShox 35 Gold, pevné osy 29" kola.
 

Pánské horské elektrokolo Haibike Hardnine 6.0 2020 s motorem Yamaha PW-ST velikost L
Sduro HardNine 6.0 je optimálně vyladěný e-bike pro sportovní styl jízdy. Kolo je osazeno novým motorem třetí generace Yamaha PW-ST. Systém nabízí volbu automatického režimu podpory, ten na základě vašeho stylu jízdy vybírá správné množství asistence a vy si tak můžete více vychutnat samotnou jízdu.. Motor je vybaven čtyřmi senzory, které se starají o plynulost jízdy a správné dávkování výkonu, nově přibyl snímač úhlu stoupání/klesání kola. Systém umožňuje hladší rozjezd ve stoupání. Motor dosahuje maximálního kroutícího momentu 70 Nm. Baterie Yamaha je integrovaná do rámu kola, odkud lze v případě potřeby snadno vyjmout, má kapacitu 500 Wh a rychle ji dobijete díky 4A Yamaha nabíječce. Systém se ovládá pomocí ovládacího panelu Yamaha Side Switch na řídítkách. Patentovaný Modular Rail System nabízí variabilitu uchycení různého příslušenství. Komponenty SRAM SX Eagle 1x12 speed, odpružená vzduchová vidlice RockShox Rekon RL, 29" kola, hydraulické brzdy Tektro Orion.
 

Dámské horské elektrokolo Haibike Hardseven Life 4.0 2020 s motorem Yamaha PW-ST velikost M
Sduro HardSeven Life 4.0 je sportovně laděný dámský e-bike pro jízdu v terénu i na silnici. Je osazen novým motorem třetí generace Yamaha PW-ST. Systém nabízí volbu automatického režimu podpory, ten na základě vašeho stylu jízdy vybírá správné množství asistence a vy si tak můžete více vychutnat samotnou jízdu. Motor je vybaven čtyřmi senzory, které se starají o plynulost jízdy a správné dávkování výkonu, nově přibyl snímač úhlu stoupání/klesání kola. Motor dosahuje maximálního kroutícího momentu 70 Nm. Baterie Yamaha má kapacitu 500 Wh a rychle ji dobijete díky 4A Yamaha nabíječce. Systém se ovládá pomocí ovládacího panelu Yamaha Side Switch na řídítkách. Komponenty Shimano Deore 2x10 speed, odpružená vidlice RockShox Recon, 27,5" kola, hydraulické brzdy Shimano MT400.

 

SILNIČNÍ a GRAVEL KOLA
 

Silniční závodní kolo Cannondale SuperSix EVO Ultegra 2020 s HI-MOD karbonovým rámem, velikost 56
JEŠTĚ RYCHLEJI 30 wattů. Přesně tolik síly ušetří nové aero tvarování trubek a integrované prvky na novém SuperSix EVO oproti předchozí verzi při rychlosti 48,3 km/h. Čistokrevné silniční kolo. Lehké, komfortní a ultra rychlé. Evoluce klasického závodního stroje. Rychlost, která je ještě rychlejší. Nejlehčí silniční rám pro kotoučové brzdy, který jsme kdy vyrobili. Nový SuperSix EVO je připraven jet hranu, když procenta stoupání letí nahoru. Závodní geometrie a tuhost pro výbušnou rychlost. Lepší mikro pružení a průchodnost pro široké pláště pro překvapivý komfort. To vše přispívá k preciznímu řízení a neskutečně dobrému pocitu z jízdy. Hi-Mod karbonový rám a vidlice, řazení Shimano Ultegra, Karbonová kola Hollowgram35, integrovaný karbonový kokpit. Barva team replica.


 

Gravelové kolo Cannondale TOPSTONE Carbon Ultegra RX2 2020 s karbonovým rámem s pružením, velikost M
Bezprecedentní gravel bike s opravdovým pružením. V terénu nejschopnější a na silnici nejkomfortnější silnička, jaká kdy byla vyrobena. OPRUŽENÍ KINGPIN: Revoluční a super lehké pružení, které umožňuje rychlejší jízdu na štěrku a komfortnější jízdu na silnici. Lepší kontrola nad kolem, lepší trakce, vyšší komfort. Nic není obětováno. JEDNODUŠEJI JET NAPLNO: Zdokonalená geometrie a pozice jezdce poskytují stabilní a vyrovnanou jízdu bez ztráty jiskry. Jeďte dále, déle a naplno. DO NEJMENŠÍCH DETAILŮ: Mysleli jsme na všechno. Velký prostor pro široké pláště. Široký rozsah převodů a množství montážních bodů. Pevné osy Speed Release. Přímé vedení kabeláže. Vnitřní vedení teleskopické sedlovky. Zkrátka dokonalé dílo. Karbonový rám a celokarbonová vidlice, komponenty Shimano Ultegra RX, bezdušová zapletená kola. Barva zelená agáve

 

Gravelové kolo GT GRADE carbon ELITE 2020 s karbonovým rámem, velikost 55
S novým karbonovým rámem a přepracovaným ikonickým Triple Trianglem vás Grade doveze dále a rychleji. Grade je pohodlnější, univerzálnější a nastavitelnější než kdykoli předtím. Sedlové vzpěry jsou vyrobeny z karbonu a skelných vláken, nabízejí více pohodlí a zaručují tuhost. Rám je komfortnější, takže vydržíte v sedle dlouho nehledě na terén. Vidlice s Flip Chipem umožňují změnu o 15 mm. Díky tomu můžete nastavit hodnotu offsetu vidlice z 55 mm na 70 mm. Všechny modely Grade jsou standardně vybaveny plášti o rozměru 37c, ale pojmou až pláště o reálné šířce 42 mm. Rám i vidlice mají na sobě hromadu úchytů pro vše potřebné i na ty nejdelší cesty. Model Grade Carbon Elite je vybaven komponenty Shimano Tiagra 2x10 speed, má hydraulické brzdy 160 mm a pevné osy.

 

 

Testovací kola si můžete kdykoliv na základě rezervace zdarma vyzkoušet.

Kola si můžete rezervovat zde:
Pelhřimov - tel. 565 32 30 26, 775 322 782, valenta@velosport.cz
 


TESTOVACÍ SEDLA


Nyní máte možnost otestovat na našich obchodech kompletní řadu sedel Fi´zi:k. Syncros. Fabric.
Sedla jsou nabízena jak pro horské, tak silniční kolo. 

 
Arione R3 - Road - Snake
Antares R3 - Road - Chameleon
Aliante Gamma - Road - Bull
Tundra M3 - MTB - Snake
Gogi XM - MTB - Chameleon
Thar 29 - MTB 29" - Snake
Arione Versus X - Road - Snake
Antares Versus X - Road - Chameleon
Aliante Versus X - Road - Bull

 


 


  

Scoop Flat Elite - 142mm / 247g - závodní posed
Scoop Shallow Elite - 142mm / 263g - celodenní vyjížďky
Scoop Radius Elite - 142mm / 265g - vzpřímenější posed, komfort
Scoop Radius Elite WOMENS - 150mm / 280g - vzpřímenější posed, komfort, dámská anatomie
Line Shallow Elite - 134mm / 250g - centrální kanál - celodenní vyjížďky

 

 

 

 

  

XR Narrow - MTB - 132 mm
XR Wide - MTB - 143 mm
RR Wide - Road - 139 mm
RR Narrow - Road - 128 mm
FL - Narrow - Endurance Road + MTB - 132 mm
FL Wide - Endurance Road + MTB - 143 mm
 
Testovací sedla si můžete kdykoliv na základě rezervace zdarma vyzkoušet.

Sedla si můžete rezervovat zde:
Pelhřimov - tel. 565 32 30 26, 775 322 782, valenta@velosport.cz