DURATEC FOG - individuální geometrie

DURATEC FOG - individuální měření posedu a geometrie

 

 

Jako jedna z mála prodejen v české republice disponuje naše firma měřící stolicí Duratec FOG. S pomocí měřící stolice, simulátoru a adaptéru pro měření nášlapného systému a následně pak na kalibrátoru Vám dokonale nastavíme posed na Vašem jízdním kole. Posed nastavíme, ať už jste závodník, či používáte své kolo jen pro zábavu.

Posed jde nastavit:

  - na Vašem stávajícím kole - není však možno nastavit úhel sedlové trubky, který je na sériovém rámu daný výrobcem. Pokud       tedy nebude naměřený úhel korespondovat s naměřenou realitou, není měření ideální.

      

- na Vašem novém rámu DURATEC - tady Vám zaručujeme výrobu rámu přesně podle naměřených parametrů, včetně výroby       rámu se speciálním sedlovým úhlem podle Vašich tělesných parametrů. Měření a následná výroba rámu Duratec je                        zohledněna navíc výhodnější cenou za měření.

Dotazy a nebo objednávky na měření FOG směřujte na náš mail valenta@velosport.cz nebo na tel. 565 32 30 26.

 

 

 

Duratec FOG systém - měřící a výpočetní systém pro správnou polohu cyklisty na kole včetně optimalizovaného návrhu geometrie rámu

 

 

Vysvět. - FOG (Frame with Optimized Geometry) neboli rám s optimalizovanou geometrií.

Stanovení správné geometrie rámu a stanovení správné polohy posedu na kole je jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňující výkon a zdraví závodníka. Získat optimalizovaný výsledek v podobě rámu a to přímo dle anatomických parametrů konkrétní osoby je však poměrně složitá záležitost.

Duratec FOG Systém je měřící a výpočetní systém pro správnou polohu cyklisty na kole včetně optimalizovaného návrhu geometrie rámu. Vstupním parametrem do systému jsou odborně naměřené rozměry závodníka pomocí FOG zařízení. Na základě těchto hodnot je proveden následný výpočet optimálního posedu na kole a geometrie rámu. Vlastní výpočet kalkuluje s mnoha faktory (anatomie, typ treter, typ pedálu, disciplína) a navrhuje rám či kolo tak, aby cyklista dosáhl takové cyklistické polohy na kole, která je maximálně efektivní. Výsledkem a výstupem měření Duratec FOG je optimalizovaná geometrie rámu a poloha posedu přehledně zakótovaná ve výkrese vztahující se na modely zn. Duratec. Systém hledá optimum mezi výkonem, odolností, pohodlím, maximalizací výkonu a biomechanickým hlediskem. Všechny tyto faktory byly zjišťovány důsledným vývojem a výzkumem v kombinaci s praktickými testy. Firma Duratec zakoupila výpočetní algoritmy obecného rámu od firmy Bikefittings, která na základě dlouholetých zkušeností a analýz mužské a ženské populace, vytvořila postupy pro výpočet několika cyklistických disciplin. Základem pro stanovení výpočtu je pochopení biomechanických vlastností jedince. Tyto vlastnosti byly hledány a konzultovány s odbornými lékaři. Jejich problematika je však natolik náročná, že její vysvětlení a promítnutí do vlastního výpočtu není jednoduchým popisem možné.