Zpět

Cyklotrenažery ELITE pro rálnou jízdu na kole uvnitř

Dosavadní krásné počasí pořád slibuje parádní podzimní cyklistiku, ale za chvíli to skončí. Respektive začne. Nízké teploty, rychlé stmívání po změně času a nekonečné zimní večery. Touha sedět občas v sedle, udržet si formu nebo přes zimu kvalitně potrénovat na příští rok se v opravdovém cyklistovi dřív nebo později stejně probudí.
Možná budete v zimní období kombinovat jiné sportovní aktivity jako posilovnu, běh či plavání. Po kole se Vám stejně začne pomalu stýskat, ale pokud mrazivé a nevlídné venkovní podmínky jízdu venku neumožní budou řešením některé z trenažerů Elite dokonale simulující opravdovou jízdu na kole. Už dávno nemusí jít o tak neoblíbená „hučící mučidla“ na kterých jste nudně hodiny civěli do zdi místnosti nebo jste si stereotypní šlapání pokoušeli zpestřit sledováním televize, které přes hluk trenažeru stejně nebylo rozumět. V horším případě jste hlukem otravovali celou domácnost nebo dokonce sousedy v bytě pod vámi. Doba pokročila a zejména s novými trenažery a Elite s přímým přenosem energie vás bude cyklistika uvnitř zase bavit a nebudete omezovat okolí.
Moderním řešením kvalitního cyklistického indoorového tréninku může být trenažer Elite Suito. Je to trenažér s přímým přenosem energie a elektronickým ovládáním zátěže. Tedy interaktivní hometrainer s přímým pohonem a předinstalovanou kazetou Shimano. Přímo na ní upnete své jízdní kolo bez zadního výpletu a můžete reálně šlapat třeba i v doprovodu indoorové cyklistické aplikace. Je navržený tak, aby vám nabídl snadný, realistický a přesný zážitek z tréninku i doma. Nabízí výkon až 1900 Wattů při 40 km/h, 2900 Wattů při 60 km/h a simulaci stoupání až 15%. Je vhodný pro silniční i MTB kola a ve složeném stavu zabere i v bytě minimum místa. Navíc při jeho koupi získáte jednoměsíční přístup do aplikace indoorové cyklistické aplikace Zwift (v hodnotě 75 EUR)!
Podobnou alternativou jetrenažer Elite Turno, který se vyznačuje absolutní přesností. Je to domácí trenažer s přímým přenosem energie a fluidním odporem vhodný opět pro silnici i MTB. Jeho výkon je až 780 Wattů při 40 km/h. Přitom je jeho chod velice tichý a hladký. Nabízí bezdrátový přenos dat pomocí ANT+ nebo Bluetooth Smart protokolu. Elite Turno má integrovaný senzor Misuro B+ pomocí něhož dokážete na svém zařízení zobrazit rychlost, výkon a frekvenci s kompatibilními zařízeními. Lze ho také použít s jinými indoorovými cyklistickými aplikacemi (které obvykle vyžadují placené předplatné), mezi nimiž jsou: Zwift, TrainerRoad, The Sufferfest, Bikevo, Kinomap a mnoho dalších.
Pokud ovšem do tohoto tréninkového nástroje nechcete investovat příliš, pak bohatě postačí trenažer Elite Qubo Fluid fungující na bázi olejového brzdného systému. Odpor zajišťuje hydraulická brzda a zátěž se mění pomocí řazení na kole. Výkonná jednotka nabízí odpor až 1200W. Předností trenažeru je snadné a rychlé upnutí díky novému mechanismu a vynikající poměr cena/výkon díky kvalitnímu zpracování.
Úplným základem je pak klasický cyklo trenažer s magnetickým brzděním Elite Novo Mag Force Pack, kde odpor ovládáte páčkou z řídítek. Součástí setu "Pack" je podložka na podlahu a podložka pod přední kolo. U tohoto typu je použit nový upínací systém a elastogelový válec, který je oproti kovovému mnohem tišší a snižuje opotřebení pláště. Odpor brzdové jednotky lze nastavit v 8 úrovních páčkou ze řídítek a také řazení na vlastním kole.
Kdo chce přece jen jít cestou klasickou, může volit zcela reálnou jízdu na válcích Elite Arion. Ty jsou vhodné pro trénování na horském a silničním kole v uzavřených prostorech. Jejich využití pak uplatníte např. i v sezóně při rozjíždění před závodem apod.
Všechny trenažery a válce také můžete doplnit podložkou pod trenažer a potítkem, které dobře zachytí pot a nebudete muset po tréninku ještě navíc uklízet.

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie