Zpět

DÍLNA: Přestavba na elektronické řazení

V rámci naší nové série vás necháme nakouknout za dveře naší dílny a ukážeme vám něco tak trochu neobvyklého a zajímavého. Víc asi není potřeba vědět, tak jdeme na to. smiley

Elektronické řazení

Oproti klasickému systému bowden+lanko se „elektrika“ vyznačuje několika klíčovými vlastnostmi. Rychlejší řazení, které je absolutně bez námahy, protože neovládáte napnutí lanka, ale elektrický signál. Elektrické sady obecně slibují celkový plynulejší chod, lepší možnosti nastavení řazení a hlavně nepotřebuje téměř žádnou údržbu, v podstatě si jenom stačí vzpomenout, že musíte nabít baterku.

 V našem případě, kdy jsme na Cannondale SuperSix použili sadu Shimano Ultegra Di2, je baterie schovaná v sedlovce a na spodní rámové trubce je místo krytky umístěn indikátor nabití, skrz který se řadicí sada dobíjí. V průběhu výměny jsme pořídili pár fotek, nejdříve „vykuchané“ kolo bez lanek a bowdenů, vidíte jen hadice od hydraulických brzd. Další krok je protažení kabeláže a správná instalace, aby všechno fungovalo právě tak, jak má. Potom už jen zbývá vrátit původní komponenty na svoje místo, všechno seřídit a kolo je připraveno pro zákazníka.

Líbí se vám články z našeho servisu? Co dalšího by vás zajímalo? Dejte nám vědětwink

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie