Zpět

ENDURO - horské kolo s velkými zdvihy a širokými gumami

I z těch největších kopců a hor slezly poslední zbytky sněhu, nejvyšší čas vyrazit na enduro. Terén, sjezdy, skoky, klopenky nebo zábava na horských trailech?
Tohle všechno je enduro, horská cyklistika na speciálech s většími zdvihy a širokými gumami! I endurářům máme co nabídnout, ať už jde o samotná enduro kola nebo speciální vybavení.
Některá enduro kola máme dokonce v testovacím programu, takže je možné se na takovém kole svést a vyzkoušet co všechno zvládne a jaký je to rozdíl oproti celoodpruženým horským kolům se standardními zdvihy do 100 mm.
Konkrétně se bavíme o celoodpruženém trailovém horském kole Scott Genius 930 2019 postaveném na skvělém odpružení Fox. Řada Genius byla stvořena za jediným účelem - dokonale zvládnout hory. Na výjezdy oceníte lehký karbonový rám z HMF karbonových vláken, na sjezdy přijdou vhod velmi účinné čtyřpístkové brzdy Shimano.
Alternativou další nabízené značky je celoodpružené trailové kolo s karbonovým rámem Cannondale Habit Carbon 3 s jiným pojetím odpružení zadní stavby. Díky využití COG (center of gravity) dat, bylo možné vyladit přepákování pro každou velikost rámu, aby každý jezdec mohl těžit z lepšího chování při brždění i akceleraci. Tenhle speciál funguje se zdvihem 130 mm opět na osvědčeném Foxu. O zastavení se starají brzdy Sram Guide také se čtyřmi pístky. Obě kola disponují pohonem Sram Eagle 1x12.
Srovnávat tedy můžete v podstatě stejná, ale prakticky rozdílná kola na vlastní kůži.
A k tomu patří i spousta vybavení a doplňků na trailové jezdění a enduro. V naší nabídce najdete eduro helmy, chrániče na lokty i kolena a vhodné volné dresy i kraťasy pro jízdu v terénu.

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie