Zpět

Garmin edge explore 2 - ta správná výbava pro vaše elektrokolo

Neuplyne žádná delší doba, během které by vrchní inovátor, Garmin, nepřišel s nějakou novou vychytávkou. Takový vývoj jde pochopitelně ruku v ruce s vývojem a neustálým rozšiřováním trendu elektrokol. Proto bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme něčeho podobného. Čím je tedy cyklocomputer Garmin Edge Explore 2 tak unikátní a proč se hodí právě na elektrokolo?

Co má společného každé elektrokolo a cyklopočítač? Tuto vlastnost sdílí i přední a zadní světla, radar, elektronické řazení,... Přesně tak, jde o nabíjení! Cyklocomputer Explore Edge si můžete zakoupit v setu s nabíjecím konektorem podle výrobce pohonu vašeho elektrokola - Bosch, Shimano a univerzální sada s konektorem USB-A. Jedna ze sad je určena i pro propojení s Cannondale SmartSense- viz starší článek. Po připojení k elektrokolu můžete pomocí Explore 2 ovládat i sílu přípomoci motoru a vidíte stav baterie na displeji, takže máte vše na jednom místě. Pomocí chytrého plánování potom vytváříte cestu i v závislosti na stavu baterie elektrokola. Co dalšího Edge Explore nabízí?

Díky přednahraným profilům aktivit pro silniční a horskou cyklistiku nastavíte cyklopočítač téměř ihned a můžete rovnou vyrazit. Během jízdy máte zaručený přehled nad situací díky vylepšeným mapám, které zvýrazňují oblíbená místa i oblasti s hustým provozem. Další vlastnosti jsou stejné jako u každé pořádné navigace - nemusíte se bát, že špatně odbočíte, navigace vás na každou odbočku diriguje velice přesně. Kdyby k tomu ale došlo, trasa se přepočítá tak, ať se co nejdřív vrátíte na vaší původní. Další skvělou věcí je kompatibilita se systémy Garmin Varia (pro nezasvěcené doporučujeme tento článek), automatická detekce nehody zase pošle vybraným kontaktům upozornění a alarm krádeže vás v případě podezřelého pohybu zamčeného kola upozorn í skrz váš smartphone. Dále můžete využívat skupinové funkce, jako je sledování kamarádů, kteří se vzdálili z dohledu a vzájemné zasílání zpráv. A stejně jako každý další Garmin využívá Edge Explore 2 propojení s Garmin Connect a vzhled svého počítače si můžete přizpůsobit skrze obchod Connect IQ.

Náš výčet se přiblížil ke konci a vy stále čtete? To je znamení, že nový Garmin Edge Explore 2 je zařízení právě pro vás. Zkontrolujte si pohon na vašem elektrokole, kupte správnou variantu a užívejte si každou jízdu s cyklopočítačem, který je takřka "nevybitelný" (i po vybití baterie elektrokola vydrží další hodiny).

A pokud vás tato nová vychytávka nezaujala, tak nezoufejte. Na všechny cyklocomputery se totiž můžete podívat ZDE

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie