Zpět

GARMIN VARIA RTL 510 - SVÍTILNA MONITORUJÍCÍ PROVOZ

Dnes tu máme něco pro cyklistické nadšence v oblasti technických doplňků a vychytávek, především pro uživatele přístrojů Garmin. Představujeme zadní svítilnu nebo lépe řečeno radar se svítilnou Garmin Varia RTL510.
Jde o technologickou libůstku, tedy unikátní zařízení monitorující dopravní situaci za cyklistou.
To že bliká a svítí v různých režimech a intenzitách je samozřejmost, to by jste asi čekali, ale Garmin Varia umí ještě něco víc.
Přístroj rozezná do vzdálenosti až 140 metrů blížící se vozidla a ty se zobrazují na samostatném displeji přístrojů Garmin řady Edge, zároveň svítilna upozorní řidiče výrazným červeným světlem.
Cyklistický radar Varia RTL510 poskytuje majiteli vizuální a zvuková upozornění na vozidla přibližující se zezadu a to až na vzdálenost 140 metrů. Zároveň svým velmi jasným červeným světlem s dostatečným předstihem upozorní řidiče vozidel na překážku (cyklistu) před nimi, za denního světla je vidět na vzdálenost až 1,6 km a úhel svitu je v rozsahu až 220°.
Radar je možné spárovat s většinou cyklocomputerů řady Garmin Edge, na jejichž displeji bude po straně vidět pruh s posouvajícími se body, představujícími přibližující se vozidla za Vámi. Na základě barevného podkreslení lze také získat představu o rychlosti přibližujícího se vozidla a možném riziku: zelená barva znamená, že prostor za Vámi je volný a máte dostatek času k manévrování, oranžová barva značí přibližující se vozidlo, červená barva znamená vozidlo přibližující se vysokou rychlostí. Pokud nemůžete nebo nechcete radar párovat s cyklocomputerem Edge, je možné jej také pořídit v sadě se samostatným radarovým displejem.
Výdrž baterie na jedno nabití je až 15 hodin v režimu deního blikání nebo cca 6 hodin v režimu nepřetržitého svícení. Režimy provozu jsou volitelné se svítivostí 65 lm denní blikání, 29 lm noční blikání, 20 lm souvislé svícení.
Garmin Varia Radar RTL510 má kompaktní rozměr y98,6 x 19,7 x 39,6 mm, uchycuje se na sedlovku pomocí standardního upínacího systému Garmin a gumiček. Sada obsahuje i adaptér pro placatou aero sedlovku.
Nabíjení pomocí USB kabelu trvá cca 2 hodiny. Ano, jeho cena se ani zdaleka neblíží klasickým blikačkám a světlům, ale jde o trochu jinou úroveň bezpečnosti a to je to nejdůležitější!
Pokud Vás zajímá i jiné cyklistické osvětlení, najdete ho ZDE.

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie