Zpět

Gravel KELLYS SOOT 50 s novým Shimanem GRX

Pro zvyšující se oblíbenost „štěrkoletů“ v posledních letech se nabídka gravelbiků Kellys rošířila o model zapadající do řady Soot.
Nový gravel Kellys Soot 50 je modelem střední úrovně na novém pohonu Shimano GRX vyvinutého přímo pro účely gravelů.
Model Soot 50 navazuje na úspěšnou řadu gravelbiků z minulé sezóny a nabízí velmi odolné univerzální kolo na klasickém (ale zbrusu novém) pohonu s dvoupřevodníkem. Kellys Soot 50, jehož základ tvoří pevný duralový rám s karbonovou vidlicí pro lepší komfort je vybaven komponenty, které jsou určeny speciálně pro gravely. Je to sada Shimano GRX810 včetně kotoučových hydraulických brzd stejné řady, zapletená kola s pevnou přední i zadní osou a univerzálními plášti Schwalbe na každý povrch.

Nová sada Shimano GRX810 je žhavou novinkou. V čem je tedy jiná? Je to sada pracující s 2x11ti převody, na tom není nového nic. Jedná se spíš o detaily u jednotlivých komponentů. U šaltru, tedy přehazovačky je to delší ramínko s možností blokace, kterou uvítáte zejména v terénu. V praxi to funguje tak, že řetěz bude stále napnutý. To znamená, že prakticky nedojde k jeho spadnutí a také mlácení o zadní stavbu rámu. Tento systém Shimano úspěšně používá již několik let u přehazovaček pro horská kola. Kliky této sady jsou zase speciální v menších převodnících a počtu zubů. Na gravelu logicky nebudete chtít dosahovat maximálních rychlostí jako na čistokrevném silničním kole. Naopak oceníte možnost volby lehkého převodu pro zdolání těžkého terénu nebo prudkého výjezdu. Proto jsou nové kliky ze sady GRX osazeny převodníky se 46 respektive 30 zuby a také zkráceny na délku 172,5 mm pro lepší průchodnost v terénu (standardně mají silniční kliky 175 mm). Přesmykač je montován přímo na navářku na rámu bez výrazných změn. Hydraulické brzdy Shimano GRX s malými třmeny mají ale velký a spolehlivý výkon. Rám je samozřejmě vybaven návarky pro umístění brašen v případě „cestování na těžko“. Na kole najdeme typická gravelová řídítka s rozšířením ve spodním oblouku pro maximální kontrolu při jízdě v terénu. Zapletená kola tvoří ráfky Kellys Grid se značkovými náboji Novatec Disc. V kombinaci s plášti Schwalbe Smart Sam 40C s nízkým valivým odporem a vysokou přilnavostí se skvěle hodí na štěrkové cesty i silnici. Gravelbike Kellys Soot 50 s novými technologiemi pořídíte za rozumných 37 tisíc Kč.

Pokud jste gravelbiking ještě nezkusili, možná mu propadnete později. Je to skutečná zábava na kole v jakémkoliv terénu a každé části roku. Dá se vyjet v parném létě, stejně jako v zamrzlé zimní krajině bez ohledu na terén.
Vybírejte také z dalších gravelbiků Kellys nebo i z ostatních, které nabízíme ZDE.

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie