Zpět

Gravel pláště WTB

Mezi cyklisty není snad nikdo, kdo by během posledních pár let nezaznamenal boom jménem gravel bike. Tahle (v podstatě cyklokrosová) kola se od silničních liší v několika aspektech. Jedním, velice výrazným znakem jsou právě pláště. V našem obchodě máme k dispozici gravel pláště od různých světových značek a největší popularitě se těší právě pláště WTB. Na tohle obutí je spolehnutí. 

 WTB Venture TCS patří mezi nejuniverzálnější gravel pláště. Hodí se do všech typů terénu a do všech podmínek. Představuje proto tu nejlepší variantu, pokud nevíte, co přesně vás čeká za terén. Obujete ho a můžete na něj zapomenout, dokud ho neprojezdíte. Zkratka TCS znamená, že je plášť připraven na bezdušové použití. K dispozici v základní černé barvě nebo velmi populární varianta s hnědými bočnicemi.

WTB Nano TCS Light Fast Rolling. Plášť s téměř nepřerušenou a zvýšenou středovou linkou vzorku znamená lepší odvalování a vyšší rychlost na tvrdém povrchu, ale jeho boční výstupky zároveň drží trakci v terénu. Nemusíte se bát rozjet to na silnici ani to vzít do lesa. Opět k dostání ve verzích s černými bočnicemi a s hnědými bočnicemi.

WTB Riddler TCS Light Fast Rolling má hustý ale ne příliš vysoký vzorek, proto opět zvládá vyšší rychlosti na silnici i v terénu. Nižší odpor slibuje menší únavu a otevírá dveře delším švihům na gravel bike. Skvělý poměr trakce v terénu a rychlosti odvalování mimo něj a moderní design. Koupit ho můžete tady.

Na závěr jsme si nechali WTB Resolute TCS Light Fast Rolling SG2, kde za pár korun navíc dostanete hodně muziky. Vzorek v podobě malých čtverečků zabraňuje zanesení ve všech podmínkách. Už víme, co znamená TCS, ale co je SG2? Vysoká ochrana s nízkou hmotností, hustější vlákna v kostře pláště a nylonová vložka. To všechno snižuje šanci proražení, u bočnic až o 33%. Výborná volba pro náročnější cyklisty.

Uvažujete teprve o tom, že koupíte gravel bike? Prohlížejte všechny "krosky" ZDE.

 

 

 

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie