Zpět

GRAVELBIKING JE NOVÁ MÓDA

Kolo, které spojuje všechny cyklisty – silničáře, bikery, cyklokrosaře, závodníky i turisty. To je gravelbike.
Nová móda cyklistiky, velmi zjednodušeně řečeno přepracované a upravené silniční kolo postavené na tlustší krosové pláště se vzorkem do terénu. Rozdíl od závodních cyklokrosových speciálů je v geometrii rámu, která je postavená spíše „do pohody“ na delší vyjížďky. Gravelbike se vyznačuje zahnutými řidítky, které se ve spodním oblouku rozšiřují pro lepší vedení kola a jistotu v terénu nebo sjezdech. Osazení pak bývá téměř totožné se silniční sadou, jde jen o úpravu převodového ústrojí spíše do lehka pro terénní  výjezdy atd.
Představujeme Vám novinku v našem sortimentu – Kellys Soot 30. Kolo na duralovém rámu s karbonovu vidlicí si krásně poradí při absorbování nerovností v terénu a zároveň je pevné na zpevněných cestách. Kilometry tak budou krásně ubíhat na jakémkoliv podkladu. Osazení dodala firma Shimano, komponenty jsou řady Claris s rozsahem převodů 2x8, což je pro tyto účely naprosto dostačující, stejně jako účinek mechanických kotoučových brzd TRP.
Gravelbiking začíná být oblíbenou formou nového pojetí cyklistiky a důkazem jsou tomu i speciálně pořádané závody gravelbiků, kde se startovní listiny den za dnem pomalu plní. Zkusíte to na kole Kellys Soot 30 i Vy?

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie