Zpět

Horské kolo SCOTT SCALE 925 jako tahák sezóny 2020

Na tohle kolo vsázíme. Nový pevňák Scott Scale 925 z modelové řady 2020 bude podle nás jedním z nejúspěšnějších kol.
Ve zkratce je vybaven karbonový rámem s boost technologií, vidlicí Fox a dvanáctkovou sadou od Shimana. Sportovní hardtail se závodními ambicemi má střízlivý design v kombinaci matu a lesku tmavých barev. Kovová šedá mu přidává na luxusu a to nejde o kolo za statisíce.

Scott i letos zůstal u geometrie, která je inspirovaná nejskvělejšími závodními výkony a proto se i tenhle bike nemůže dočkat, až projede cílem jako první. Karbonový rám z vlákna HMF má integrované vedení bowdenů i brzdových hadic a také technologii boost, tedy rozšíření zadní stavby (a širsší vidlici) zajišťující větší tuhost celého kola. Moderní pohon 1x12 od Shimana v případě nového modelu Scottu Scale 925 je z řady XT/SLX. Konkrétně je přehazovačka z vyšší řady XT, kazeta s rozsahem 11-51 zubů (nabízející o zub více než Sram), řetěz a páčka pak SLX. Pohodlí v terénu řeší odpružená vidlice Fox 32 Float Rhythm Gripm 3, která jak je u Scottu známo dokáže pracovat ve 3 polohách ovládaných přímo z řídítek páčkou Twin-Loc. Aby se kolo dalo také dobře „zkrotit“, osadil ho výrobce osvědčeným párem hydraulických brzd Shimano MT501 s větším kotoučem 180 mm vpředu pro maximální účinek. Brzdy mají lehký chod s krátkými „závoďáckými“ páčkami. Brandové doplňky Syncros jako představec, řídítka a sedlovka jsou z lehké slitiny hliníku 6061. Tato řada už je vybavena novými sedly Syncros Belcarra, která jsou kratší, širší a placatější dle dnešního trendu. Zapletená kola na ráfcích Syncros X-25 jsou připravena pro bezdušový systém, který kolo udělá ještě pohodlnější a 100% připravené pro závodní nasazení.

Scott Scale 925 kolo pro sportovně založené bikery, kteří ho nebudou šetřit a naplno využívat. S cenovkou těsně pod 60 tisíc nabízí velmi solidní výbavu a vzhled o dost dražšího kola. Už konec roku 2019, kdy jsme dodali několik těchto kol našim zákazníkům napověděl, že se jedná o velmi žádaný model. Věříme, že může být tím pravým právě i pro vás, kteří jezdíte pravidelně a s nasazením.

Vybírat z dalších modelů pánských pevných horských kol Scott 2020 můžete ZDE.

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie