Zpět

Maxxis Ikon - špičkové pláště pro tvé horské kolo

Pláště Maxxis jsou jeden z našich bestsellerů a pokaždé, co je naskladníme, se po nich jen zapráší. Není divu, že vaším oblíbeným modelem je Maxxis Ikon, jde o plášť, který není cizí elitním závodníkům ze světového poháru a díky své kvalitě a spolehlivosti se těší opravdu velké oblibě mezi všemi kategoriemi cyklistů. Proč by si měl tenhle univerzální vzorek získat i vás a co mají vůbec znamenat zkratky EXO, TR nebo 3C? O tom se budeme bavit na následujících řádcích.

A začneme hned od toho nejlepšího, co vám můžeme nabídnout. Tím není nic jiného, než plášť pro horské kolo Maxxis Ikon kevlar 3C EXO T.R. 29. Tento lehký plášť je vyrobený, jak už tomu u plášťů této kategorie bývá, z kevlaru. To už samo o sobě vypovídá o zlepšené odolnostia pevnosti. K tomu ochrana EXO - extra vrstva na boku pláště, odolná vůči proříznutía oděru. Tato hustá tkanina je sice vysoce odolná, ale zároveň je lehká a dostatečně flexibilní, takže výkon pláště není nijak narušen. Dalším bodem je 3C - konstrukce pláště je ze tří různých směsí. Podkladová vrstva je z tvrdé směsi a je kombinována s dvěma měkčími na povrchu pláště a tím optimalizuje trakci a životnost pláště. Poslední zkratka v názvu - T.R. - samozřejmě není nic jiného, než tubeless ready. Plášť je tedy připraven na bezdušové používání s bezdušovým "mlékem" a ventilky. Příjemným detailem je i hmotnost, která činí jen 645 gramů. Kromě výše odkazované černé verze máme k dispozici i moderní provedení s hnědou skinwall bočnicí

Kromě nejlepší varianty nabízíme i "méně vybavená" provedení pro 29" kola, konkrétně skinwall Maxxis Ikon kevlar T.R., černé Maxxis Ikon kevlar EXO T.R. a nebo černé Maxxis Ikon 29 kevlar. Orientace podle názvů a vlastností je jednoduchá, jde stále jen o kombinace výše vysvětlených zkratek a pak je jen na vás, jaký "level" si vyberete. Nebudeme si ale lhát - čím lepší plášť, tím lépe pro vás. Je to jedna z věcí na kole, která je opravdu znát a výběru se to chce chvilku pověnovat. 

Světu sice vládne 29 palců, ale pokud váš miláček obouvá menší velikost, tak nemusíte zoufat. Pro 27,5" kola máme následující pláště: Maxxis Ikon+ kevlar EXO T.R., Maxxis Ikon kevlar EXO TR, a Maxxis Ikon kevlar, kde jsou všechny tři vyjmenované modely v čistě černébarvě. Rozměr 26" už se sice na "dospělých kolech" moc nevidí, ale i pro něj jsme schopni nabídnout alespoň Maxxis Ikon kevlar, případně základní Maxxis Ikon s drátovou patkou

To je k této plášťové Ikoně už ale všechno, pokud vaše srdce patří jinému modelu značky Maxxis, tak je všechny pohromadě najdete ZDE.

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie