Zpět

Nové enduro Scott Genius 930.

Nová řada kol Scott Genius 2020 je tady. Genius to jsou bajky s vysokými zdvihy především pro nekončící zábavu na trailech. Trailové ježdění je ideální způsob, jak přidat cyklistice další rozměr. Tratě a okruhy jsou stavěny pro všechny stupně pokročilosti. Vhodné na tuto disciplínu jsou právě kola z řady Scott Genius, protože trailová jízda probíhá v jakémkoli počasí a zahrnuje dlouhé sjezdové pasáže ve vysokých rychlostech. Tato kategorie vede jezdce z rovinatých oblastí do kopců a hor, až na vrcholy.
Ačkoliv lze trailové ježdění praktikovat na všech horských kolech, jsou karbonová nebo hliníková celoodpružená kola s vidlicemi se zdvihem okolo 130 mm optimálně pohodlná a inovativní systém tlumení TwinLoc nabízí plnou kontrolu nad kolem. TwinLoc se ovládá z řidítek a dává na výběr ze 3 jízdních režimů Descend, Traction Control a Lockout. Stejně tak zásadní jsou na obtížné traily za každého počasí spolehlivé brzy, široká řidítka, odolná kola a pláště. To vše kola řady Scott Genius 2020 mají! Zkrátka abyste se na vrchol kopce dostali s lehkostí a dolů s náležitou rychlostí, prostě kamkoli a kdykoli.
My blíže představujeme model Scott Genius 930, který je tak trochu v přírodním designu hnědé metalízy. Základ tvoří mohutný karbonový rám s hliníkovou zadní stavbou. Nerovnosti a jízdu v terénu řeší odpružení od Foxu, konkrétně vidlice FOX 34 Float Performance Air Rail 3 a tlumič FOX NUDE T EVOL Trunnion se třemi polohami (Lockout-Traction Control-Descend). Bajk je pak osazen dvanáctkovou sadu Sram NX a výkonnými brzdami Shimano MT520 4 ve čtyřpístkovém provedení pro maximální účinek v kombinaci s velkými kotouči. Ve výbavě kola pro tuto disciplínu samozřejmě nechybí teleskopická sedlovka Syncros Duncan Dropper 2.0 Remote. Obuty jsou kvalitní pláště Maxxis v šíři 2,6". Na vidlici je standardně dodáván originální přední blatníček z dílny Syncrosu. Sice minimalistického vzhledu, ale svůj účel bude určitě dobře plnit.
Model Scott Genius 930 2020 spadající do vyšší střední kategorie pořídíte za cenu lehce přes 100 tis. Kč. V nabídce jsou pak i levnější hliníkové modely nebo naopak nejvyšší provedení s elektronickým bezdrátovým řazením.

Vybírat ze všech trialových kol Scott Genius 2020 můžete ZDE.

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie