Zpět

Nové lehké rukavice na kolo, jaké vybrat?

Tlusté zimní cyklistické rukavice můžete pomalu odložit do skříně. Jaro skutečně přichází a tak se obměňuje i cyklistický šatník. Včetně rukavic, které můžete vyměnit za nové!
Vhodné rukavice na kolo jsou důležitým prvkem oblečení cyklisty. Nejen, že cyklistu chrání před povětrnostními vlivy jako je zima a vítr, ale také pohlcují pot, tak aby dlaň neklouzala na řídítkách a můžou ruce také velmi dobře ochránit v případě pádu na drsný povrch. Ve správných rukavicích by měl mít cyklista maximální cit (pro ovládání řazení, brzd apod.), proto je dobré zvolit vhodnou velikost. Správně zvolené rukavice by neměly přesahovat přes prsty (pokud zvolíte příliš velké) ani mezi nimi řezat (pokud naopak vyberete moc malé). Dlaň rukavic, která je dobře odvětraná by měla být přiměřeně napnutá. Právě v oblasti dlaně může být navíc extra polstrování pro maximální pohodlí. Některé modely cyklistických rukavic tlumí nárazy do řídítek díky gelovým polštářkům. Někomu ale takové rukavice nemusí být příjemné a zvolí naopak cyklistické rukavice s velmi tenkým provedením dlaně pro maximální cit a dobrý kontakt s řídítky. Z části na dlani a zejména pak prstech některých rukavic na kolo najdeme tzv. grip (pogumovanou část) pro perfektní kontakt s madlem řídítek nebo páčkou brzdy.
V naší nabídce najdete kvalitní cyklistické rukavice  Giro, POC, Craft, Gore, Silvini, Force, Maloja, Scott, Kellys, Giant, Supacaz i dalších značek.

Pro jarní období jsou nejvhodnější lehké dlouhoprsté rukavice, které nabízíme v pánském i dámskémprovedení. Jejich použití se hodí jak na horské tak silniční kolo. V tomto segmentu jsou novinkou velmi jemné a pestrobarevné rukavice Supacaz a také cenově dostupné rukavice Giant. Pro ženy zase dámské rukavice Silvini.

V pozdnějším jaru a zejména letních teplých dnech jsou vhodné krátkoprsté rukavice, které jsou také dostupné v pánském i dámskémprovedení. Krátkoprsté rukavice Giro patří k tomu nejlepšímu na trhu. Pokud od nás máte např. kolo značky Scott, můžete se sladit do jednoho designu právě  s některými z rukavic Scott v naší nabídce.
A pamatujte také na rukavice pro děti, které by si měly chránit ruce především před pády a odřeninami přednostně!

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie