Zpět

NOVÉ MODELY SCOTT SPARK 2019

Na tohle jsme čekali. A je to tady! Přinášíme Vám první reálný foto report a přiblížení nových celoodpružených kol Scott Spark 2019.
Závodní rakety i pohodlné a cenově dostupnější fully na pořádné jezdění v terénu to jsou tyto 4 modely, které představujeme.
Nejvýše si stojí Scott Spark RC 900 World Cup 2019 na ultralehkém karbonovém rámu s použitím vláken HMX. Už z názvu vyplývá, že se jedná o stroj předurčený do bojů na tratích crosscountry nebo maratonů. Vypichujeme především „combo řídítka“, tedy spojení řidítek a představce do jednoho kusu, samozřejmě v karbonovém provedení. To je to, čím je tohle kolo výjimečné. Jinak zůstalo u nekompromisní sady Sram Eagle XX1, nově je přepracovaná vidlice Rock Shox SID, která má 3 polohy uzamykání a také novou sdruženou páčku pro současné ovládání tlumiče. To jsou asi nejpodstatnější změny.
A teď to za nás nejatraktivnější! To je nový Scott Spark RC 900 PRO 2019, kterého jen tak na nějaké prodejně nenajdete. Tam je samozřejmě největší překvapení v podobě nové dvanáctirychlostní sady Shimano XTR. Zatím jsme jí vyzkoušeli jen při popojíždění po prodejně, ale vypadá skvěle a zdá se, že bude i tak fungovat. Preciznost je Shimanu vlastní, posuďte sami…Další věcí, která nás mile překvapila je reálná barva rámu. Ta se totiž od oficiálního katalogu trochu liší a určitě k dobrému. Ve skutečnosti má „kovový nádech“ a v kombinaci se Shimanem jde o příjemné oživení tak trochu jiným designem! Tenhle Spark má specifický karbonový rám Spark RC vyrobený z HMF karbonových vláken. Opět je zde nově přepracovaná vidlice Rock Shox SID se zmíněným uzamykáním a páčkou. Od Shimana jsou i brzdy v podobě nesmrtelných XTéček. Kolo skutečně váží ve variantě M 11,1 kg s dušemi a to je úplně v pohodě.  Za nás zatím nejpovedenější kolo 2019!
Třetím bikem tohoto reportu je nový Scott Spark RC 900 COMP 2019 s lehkým hliníkovým rámem Spark RC Alloy, který se zcela podobá karbonovým modelům Spark RC. U tohoto modelu ale najdete odpružení Fox. Je vybaven vidlicí FOX 32 Rhytm a tlumičem FOX Float EVOL, ovládání tlumiče i vidlice je i tady ze řídítek patentovaným systémem TwinLoc, kterým snadno volíte jeden ze tří modů tlumení. Kolo je poháněno novou dvanáctkovou sadou Sram Eagle NX s kombinací brzd Shimano SLX. Díky tomu je celkově cenově dostupnější při zachování stejných jízdních vlastností.
Posledním do party je nový model Scott Spark 950 2019 s klasickým černým pojetím. Spark to nejsou jen jedny z nejúspěšnějších celoodpružených kol na okruhu světového poháru, řadí se zároveň k nejoblíbenějším modelům Scott mezi amatérskými cyklisty. A sem tento model míří. Je vybaven super lehkým duralovým rámem Spark 3 SL a má totožnou geometrii jako karbonové modely Spark. Tento bike má o 20 mm větší zdvih a tak k němu výrobce dodal i teleskopickou sedlovku. O odpružení vpředu se stará vidlice FOX 32 Float Rhythm, zdvih 120 mm, vzadu pak tlumič FOX Float EVOL. Pohon také zajišťuje systém 1x12 Sram Eagle NX. Tenhle stroj si tak poradí bez problému i s těžším terénem a náročnými sjezdy.
Přijďte omrknout nové Sparky 2019 do Pelhřimovské prodejny!

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie