Zpět

Nový GT GRADE pro sezónu 2020.

Vyzkoušeli jsme přepracovaný štěrkolet od GT. Tato značka stála u zrodu odvětví gravelbike a usměrňuje ho dodnes. Důkazem je i nový gravelbike GT Grade 2020.
Populární model kola GT Grade byl průkopníkem a upgradovaný rám hraje především na pohodlí což je v této kategorii kol zásadní. Rám byl rozšířen pro možnost použití širších plášťů, maximální pevnost je podpořena použitím pevných os kol a všechny modely budou vybaveny karbonovu vidlicí ( u nejvyšších 2 modelů navíc s výbavou stavitelných/otočných patek vidlice, jejichž otočením můžete měnit offset vidlice o rovných 15 mm), kotoučovky jsou pak samozřejmostí s možností použít až 180 mm kotouče pro maximální brzdný efekt. Onen zázrak pohodlí ale spočívá v části rámu nazývané „floating stays“, která vychází z typického „triangle designu“ pro všechna kola této značky.
Velmi tenké vzpěry zadní stavby nejsou napojeny na sedlovou trubku ale prochází až do té horní rámové. Vibrace a nerovnosti jsou tak perfektně pohlcovány a sedlová trubka přitom není pevně fixována. Na první pohled vypadají vzpěry poměrně poddimenzovaně, ale celý fígl je v tom, že výrobce je nechal plné. Oporu zadní stavby tedy tvoří plné skelnovláknité tyčky opletené karbonem, které jsou bez spojení se sedlovou trubkou zapečeny přímo do horní rámovky. A funguje to!
Sami jsme nový gravelbike vyzkoušeli na trailech při testování novinek GT pro sezónu 2020 a byli jsme mile překvapeni. Na čistém hladším trailu jsme si to s tímhle kolem dokonale užívali a zátápěli plnohodnotným bikům. My říkáme, že je na co se těšit!

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie