Zpět

Osvětlení a dobrá viditelnost cyklisty

Dobrá viditelnost na kole je zásadní nejen pro samotného cyklistu, ale i pro ostatní v silničním provozu. Cyklista se v dnešním hustém a rychlém provozu dá lehce přehlédnout. Neexistuje nic jednoduššího než na sebe zkrátka výrazně upozornit a být vidět už na dálku za každého počasí a v každé situaci. Drtivá většina světel a blikaček v naší nabídce funguje na bázi LED diod, které mají především vysokou svítivost a velmi malou spotřebu energie. Ta se do cyklistických světel v dnešní době dodává dvěma způsoby. Některá světla jsou napájena odpovídající baterií, kdy dochází postupně k vyčerpání její kapacity a postupnému snížení účinnosti. Jednoduše po úplném zhasnutí vyměníte baterii za novou. Druhý modernější způsob je dobíjení pomocí USB konektoru. Světlo nebo blikačku pak stačí „napíchnout“ na kabel a dobíjet např. i z počítače, powerbanky nebo klasicky při použití běžné nabíječky přímo z el. sítě.
Relativně za pár korun pořízením některé z dostupných sad osvětlení KLS nebo PRO-T v bateriovém provedení předejdete nechtěné nehodě a dnes tak časté srážce cyklisty projíždějícím autem.
Kdo na kole tráví více času např. i po setmění nebo dojíždí do práce v brzkých ranních hodinách při rozbřesku ocení plnohodnotná a výkonná světla značek  AXA, LEZYNE, BLACKBURN nebo SMART, která se dobíjí většinou pomocí USB konektoru. To jsou značky prémiové kvality s dokonalým zpracováním, perfektní funkčností i životností. Cenově dostupná jsou osvětlení značky FORCE včetně odrazových bezpečnostních prvků. My doporučujeme některé z robustních předních hlinikových světel Lezyne s jednoduchou montáží na jakákoliv řidítka pomocí silikonového pásku. Doplnit je můžete i malým kompaktním zadním světlem Lezyne pro umístění na sedlovku jakéhokoliv průměru.
Investovat pár set korun do cyklistického osvětlení se Vám může jednou hodně vyplatit!
Nabídku veškerého osvětlení najdete ZDE.

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie