Zpět

Představujeme špičkové gravelbiky GT a CANNONDALE 2020

Gravelbikové odvětví je dnes plnohodnotnou součástí cyklistického světa. Od prvních modelů "silničních kol do terénu" uběhlo pár let a přední výrobci těchto kol opět vyvinuli o něco dokonalejší stroje. Zejména jde o nové pojetí rámu, kde se hraje především na pohodlí a dobré jízdní vlastnosti v terénu. Proto značky jako GT nebo Cannondale vyvinuli rám s pružnou zadní stavbou. Systém fungování u novinky GT Grade jsme představovali už v našem starším článku.
Nyní srovnáváme vzájemně velmi podobné modely gravelbiků s karbonovým rámem a klasickým dvoupředovníkovým pohonem - GT Grade Carbon Elite 2020 versus Cannondale Topstone Carbon 105 2020.
Levnější GT Grade Carbon Elite 2020 v matném tmavo-modro-šedém provedení je pohodlnější, univerzálnější a nastavitelnější než kdykoli předtím. Vidlice s Flip Chipem umožňují změnu o 15 mm. Díky tomu můžete nastavit hodnotu offsetu vidlice z 55 mm na 70 mm. Sedlové vzpěry jsou vyrobeny z karbonu a skelných vláken, nabízejí více pohodlí a zaručují tuhost. Kolo je osazeno kompletní sadou Shimano Tiagra s hydraulickými kotoučovými brzdami a rozsahem převodů 2x10. Samozřejmostí jsou už pevné osy kol pro maximální tuhost v záběru nebo terénu a rám je vybaven řadou návarků pro umístění držáků nebo brašen pro cestování. Jeho cena je velmi přijatelná lehce nad 50ti tisíci korunami.
Lesklý černý konkurent Cannodale Tpostone CArbon 105 2020 nabídne o něco víc, ale připlatíte si necelých 20 tisíc. Prémiová značka Cannodale vyrobila bezprecedentní gravel bike s opravdovým pružením. V terénu nejschopnější a na silnici nejkomfortnější silnička, jaká kdy byla vyrobena. Cannondale vsadil na odpružení čepem "Kingpin"=revoluční a super lehké pružení, které umožňuje rychlejší jízdu na štěrku a komfortnější jízdu na silnici. Tenhle model oproti konkurentovi od GT disponuje kompletní sadou Shimano 105 včetně hydraulických brzd, která nabízí tzv. "o kolečko víc" tedy převody 2x11. 
Vyberte sami svého favorita, ale jízda na těchto kolech je skutečnou zábavou kdekoliv si vzpomenete zažít dobrodružství na kole!

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie