Zpět

Prémiová sedla a omotávky fizik

Fizik. Značka, kterou uvidíte v televizi na kolech profesionálů z přenosů WorldTour, ale narazíte na ní i při víkendových závodech místních nadšenců. Značka, která si svojí kvalitou a technologiemi vypracovala obrovské jméno ve světě cyklistiky. Od značky fizik nenabízíme pouze sedla a omotávky, v nabídce máme jejich kvalitní tretry. Dnes ale o silničních komponentech.

Doskladnili jsme oblíbená sedla Argo, které představují nejuniverzálnější skupinu sedel, kde si na své přijde každý. Je jedno jestli se chystáte na celodenní výlet, nebo jdete odpoledne jezdit intervaly, protože sedla Argo jsou vhodná pro oba případy. Například fizik Tempo Argo R3 s krátkým nosem a výraznější podporou sedacích kostí. Narozdíl od klasických sedel vás Tempo Argo drží ve vzpřímenější poloze a sedíte více vepředu, zkrátka máte lepší záběr a nemusíte se kvůli němu na sedle všeljak posunovat a měnit pozice. Navíc disponuje i centrálním výřezem snižujícím tlak na sedací partie. Tohle sedlo je skvělé právě na delší vyjížďky. Vedle něj se Vento Argo R3 zase více hodí pro agresivnější a aerodynamičtější posed, kvůli kterému nemusíte obětovat pohodlí. Sedlo je vyvinuto také pro snížený tlak na citlivé tkáně při jízdě.

Kromě doskladnění osvědčených a oblíbených modelů jako Vento Argo nebo Tempo Argo máme i některé novinky dominující světu silničních a gravel kol. Novinka fizik Terra Argo X3 musí oslovit každého, kdo rád o víkendu vezme štěrkolet a se svým gravel gangem lítá po lese. Má prohnutý profil, jenž se stará o pohodlí a poskytuje podporu při prudkých stoupáních, kde se kromě síly musíte soustředit i na techniku. Měkčí skořepina lépe pohlcuje vibrace od terénních nerovností a centrální výřez má vestavěnou malou krytku. Tenhle blatníček odvede vodu odzhora dolů, ale bláto a vodu odspoda už nepustí a vy zůstanete vsuchu. Před závěrem se přesuneme z lesa ještě zpět na silnici, kde jasně dominuje špičkové sedlo Antares Versus EVO R1. Sedlo vyvinuté ve spolupráci se společností Carbon pomocí 3D tisku. Povrch sedla je sice jen jeden kus, ale ten má v různých místech různé úrovně tlumení. Nylonová skořepina vyztužená karbonem, karbonové lyžiny a středový kanálek pro snížení tlaku. Tohle silné, kvalitní a pohodlné peříčko má pouhých 174 gramů. Zkrátka Áčkové sedlo, které už má zvuk i v profi pelotonu. Nejde dokonalepopsat, to musíte prostě vyzkoušet.

Když už se rozhodnete pro sedlo fizik, tak se rozhodně vyplatí pořídit i omotávku od stejné značky. Určitě tedy doporučujeme Vento Solocush Tacky omotávky, k dostání je máme jak v černé barvě, tak ve výrazných jako je růžová, žlutá nebo oranžová. Lehká omotávka, která je zároveň dost tlustá na to, aby vašim dlaním poskytla pohodlí a úlevu i při dlouhých vyjížďkách. A taky za každého počasí, povrch totiž neklouže, ať je mokrý od deště nebo od potu. Další omotávky fizik můžete vidět tady.

Jestli vás sedla fizik oslovila a nejste si jisti tím, jak vám budou pasovat, tak můžete využít naší nabídky testovacích sedel. Všechna sedla fizik prohlížejte ZDE.

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie