Zpět

PREZENTACE NOVINEK SCOTT 2019

Cyklistická sezóna se rázem přehoupla do své druhé poloviny a nastává pomalu čas chystat se na tu následující. Jako významní partneři jsme byli pozváni na prezentaci novinek Scott pro rok 2019 do švýcarského Lanzerheide. 
Nešlo jen o ukázku a představení novinek, ale především o samotné testování nových modelů kol v krásném prostředí a terénech horským kolům vlastních. Jak už je patrné i z místa konání celé povedené akce, 
Scott se zaměřil především na modely horských kol a v následujících řádcích Vám přinášíme ty nejzásadnější informace co se "u švýcarů" chystá...
Možná už jste je viděli, ale my je dokonce vyzkoušeli. Řeč je samozřejmě o nových bikových řidítkách Syncros Fraser iC SL, která již aktuálně vozí Nino Schurter. Respektive se jedná o combo, čili představec a řidítka z jednoho kusu karbonu, která budou sériově dodávána na nejvyšší modely Scale a Spark. Jednoduše skvělý design a úžasná pevnost!
U karbonu ještě zůstaneme a zamíříme rovnou k lahůdce pro opravdové fajnšmekry, kteří chtějí mít opravdu to nej. Nej znamená nejlehčí kola, která nemají obdoby. Ráfek, výplet i náboje vše opět z jednoho kusu karbonu, který samozřejmě spoří váhu, dodává absolutní tuhost a tím i jistotu v každé situaci a umožňuje tak dosažení ještě větší rychlosti. To jsou nová celokarbonová kola Syncros Silverton SL, u kterých by se váha měla pohybovat okolo 1250 gramů.
Ne úplně novinkou, ale spíše inovací prošla legendární a závody ošlehaná odpružená vidlice Rock Shox SID RL3 Air, pro kterou byla vyvinuta speciálně pro Scott nová patrona umožňující 3-polohové uzamykání, čili volbu částečného uzamčení.
U celoodpružených modelů Spark se pak bude v nové modelové řadě objevovat nový tlumič Fox NUDE EVOL. Vše je opět sdruženo do ovládací páčky TWIN LOC, která prošla také úpravou a její ovládání je tak příjemnější s hladším chodem.
Obecně se pak u sportovních modelů více rozšiřuje systém 1x12 převodů a to i na levnějších variantách biků díky nové řadě SRAM Eagle NX, která je nejekonomičtější variantou "dvanáctkového" řazení, ale zároveň plně dostačující pro běžné bajkování.
Na opačné straně stojí nová "dvanáctková" sada Shimano XTR, která je absolutní špičkou a s rozsahem kazety 10-51 predurčuje především své závodní využití. Tu potkáme opět na nejvyšších modelech Scale i Spark.
U silničních kol se skutečně hojně přechází na kotoučové brzdy s vysokou účinností za každých podmínek, které najdete i u nižšších modelů. Inovací prošla sedla nově označovánaSyncros Tofino, která byla výrazně zkrácena a naopak rozšířena.
Kdo upřednostňuje sedlo s dírou, přijde si také na své protože musíme říci, že sedla s dírou Syncros Belcarra jsou opravdu pohodlná. Pro dámy je tu pak zcela nová řada sedel Syncro Savona. U sedel je důmyslný Direct mount system-Integrated Storage, který umožňuje přímou montáž brašničky, blatníčku nebo držáku kamery přímo pod sedlo.
U dětských kol ve velikostech 26 a 27,5 palce už se ojevují opradu závodní speciály s nejmodernějšími sadami komponentů a dokonce carbonové rámy u celoodpružených modelů Spark. Pro nejmenší ambiciózní jezdce bude dobrou volbou lehké dětské kolo Scott Scale 16.
Na závěr si necháváme elektrokola, u kterých je nárůst nabídky vyšší o 20 % a to celkem 75 modelů elektrokol Scott! To napovídá, že elektrokola jsou velkou budoucností a je o ně velký zájem. Nově tato kola najdeme pod modelovou řadou e-RIDE, kde Scott zapracoval především na integraci baterií do rámů. Kola jsou tak designově hezčí a lépe ovladatelná.
Co je ale zásadní pro všechny bez ohledu na to, jestli míříte k nejvyšším nebo standardním modelům této značky budou ceny, které by měly být o něco nižší. A to si troufáme říci, že za lepší cenu dostanete libivější design kol, který se švýcarům opravdu povedl.

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie