Zpět

Pyšníme se tituly kol roku 2020

Rádi byste také vlastnili „kolo roku“? Jsme potěšeni, že právě oceněná kola jako je Cannondale Supersix EVO a GT Grademáme v nabídce ve Velosportu a nejen to. Obě kola si také můžete zdarma vypůjčit a testovat přímo v akci na vlastní kůži! Tohle jsou vítězové prestižní soutěže pro rok 2020 pořádané časopisem Cycling Plus a internetovým portálem Bike Radar v jednotlivých kategoriích…

Cenu za nejlepší výkonnostní silniční kolo roku 2020 Cycling Plus ospravedlňuje model Cannondale Supersix EVO následujícími slovy: „Závodní plnokrevný stroj, jež nabízí top výkon za rozumnou cenu. EVO disponuje lepším výkonem než kola s vyššími čísly na cenovém štítku." Mezi jeho nejdůležitější prvky patří…
Maximální výkon - 30 wattů, přesně tolik síly ušetří nové aero tvarování trubek a integrované prvky na novém SuperSix EVO oproti předchozí verzi při rychlosti 48,3 km/h. Čistokrevné silniční kolo. Lehké, komfortní a ultra rychlé. Evoluce klasického závodního stroje. Rychlost, která je ještě rychlejší.
Nízká hmotnost - Nejlehčí silničí rám pro kotoučové brzdy, který jsme kdy vyrobili. Nový SuperSix EVO je připraven jet hranu, když procenta stoupání letí nahoru.
Rychle a jistě - Závodní geometrie a tuhost pro výbušnou rychlost. Ať už jde o deklarované aero výhody, lepší přenos energie nebo hladkou a rychlou jízdu. Lepší mikro pružení a průchodnost pro široké pláště pro překvapivý komfort. To vše přispívá k preciznímu řízení a neskutečně dobrému pocitu z jízdy na tomto silničním kole. Náš test tohoto silničního kola proběhl už v létě a najdete ho ZDE.

Všechny modely Cannondale Supersix EVO pak najdete ZDE.

V kategorii gravel bike je to už zmiňovaný štěrkolet GT Grade. Ať už ho nazvete jakkoli, jedná se o dobrodružství a model Grade je jeho ztělesněním ihned po vybalení z krabice. S nový rámem a přepracovaným ikonickým Triple Trianglem vás doveze dále a rychleji. Grade je pohodlnější, univerzálnější a nastavitelnější než kdykoli předtím. A je to právě díky klíčovým prvkům tohoto kola, mezi které patří následující…
Floating stays - Sedlové vzpěry nabízejí více pohodlí jak u hliníkové, tak u karbonové verze rámu. Nový rám je komfortnější než předchozí Grade, takže vydržíte v sedle dlouho nehledě na terén.
Vidlice s Flip Chipem - Dva nejvyšší modely kola Grade jsou vybaveny vidlicí s flip chipy, které umožňují změnu o 15 mm. Díky tomu můžete nastavit hodnotu offsetu vidlice z 55 mm na 70 mm. 55mm offset je vhodný pro gravelové závody a 70mm offset nabídne stabilitu pro celodenní bikepackingové dobrodružství do neznáma.
Dual Fiber Dynamics – U karbonových modelů jsou sedlové vzpěry složeny ze dvou lehkých vláken v odolný kompozitní celek z karbonu a skelných vláken. Masivní  jádro ze skelných vláken poskytuje pevnost a tlumení, vnější karbonová vrstva pak zaručuje tuhost. Ve výsledku máte kolo, které nabídne jezdci více kontroly a méně únavy.
Uchycení brzd flatmount - Standardně jsou kola vybavena 160mm kotouči vepředu i vzadu u karbonových modelů. Pomocí standardního adaptéru lze u karbonových modelů použít kotouče o průměru 180 mm. Grade vám nabídne hromadu brzdné síly v momentech, kdy to pustíte z kopce v plné polní. Hliníkové modely Grade jsou standardně vybaveny kotouči o průměru 160 mm vepředu a 140 mm vzadu.
GT Grade má obrovskou kompatibilitu se spoustou upínacích míst. Rám i vidlice mají na sobě hromadu úchytů pro vše potřebné i na ty nejdelší cesty. Na horní rámové trubce najdete úchyt na brašnu a na nohou vidlice úchyty pro všelijaké vybavení. Hliníkové rámy mají dokonce úchyty na košík na sedlových vzpěrách – to je unikát! Kolo jsme také testovali a něco málo najdete ZDE.

Všechny modely GT Grade najdete ZDE.

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie