Zpět

REVOLUCE V CYKLISTICKÝCH DUŠÍCH PŘINÁŠÍ TUBOLITO

Revoluce v cyklistických duších. To je Tubolito, tedy extrémně lehká a vysoce odolná duše pro všechny typy jízdních kol. Revoluční duši na první pohled rozpoznáte oranžovou barvou. A proč právě oranžová? Na jedné straně chtěl německý výrobce zdůraznit inovativní produkt a na druhé jde o funkční prvek, kdy oranžová barva chrání před UV slunečním zářením. Takže oranžová je nová černá, oranžová je Tubolito!
Díky použití high-tech termoplastů v kombinaci s unikátní výrobní technologií se na trh dostává nový produkt, který cyklistovi nabídne zase o něco lepší zážitek z jízdy. Ať už najíždíte kilometry na silnici, užíváte bajkování po lese nebo jste přesně něco mezi a propadli jste gravel biku. Duše Tubolito se nabízí ve variantách jak pro silniční, horská tak i kros/gravel (cyklokrosová) kola. Zkusili jsme porovnat váhu u klasické silniční duše versus Tubolito Road (92 vs. 40 gr.) a také u klasické MTB duše 29" versus Tubolito MTB 29" (211 vs. 81 gr.). Výsledek úspory váhy pro kros/gravel duši Tubolito CX/Gravel se dá předpokládat v podobném poměru. Ušetření několika gramů není nikdy zadarmo, ale tady se to vcelku vyplatí, protože uspořit desítky gramů právě na kolech je sakra znát na valivém odporu. Navíc získáte ještě perfektní odolnost proti defektu.
Duše lehká jako pírko dokáže výrazně snížit valivý odpor kola a to téměř o 5W a je i odolnější proti případnému defektu, než je to u standardní duše. Díky nízké váze jsou duše Tubolito ideální také do brašničky jako rezervní duše, která zabere minimum místa. Duše se dodávají s galuskovým ventilkem.
Pokud přecejenom dojde k defektu, jsou duše Tubolito opravitelné speciální opravnou sadou Tubolito Tubo Flix Kit. Ta obsahuje vše potřebné k rychlé a jednoduché opravě, nalepením samolepící záplaty.

Výhody a vlastnosti duší Tubolito uvádíme níže:

- lehčí a odolnější díky použití inovativního materiálu
- dvakrát odolnější proti propíchnutí v testu jehlou pod tlakem
- může být jednoduše zalepeno náplastmi Tubolito
- může být použito v pláštích, ve kterých je tmel
- drží vzduch stejně jako klasická duše
- lepší odolnost v testu proti procvaknutí v porovnání s klasickou duší
- Tubolito lze použít s prodlužovacími ventilky
- Tubolito MTB lze použít pouze s kotoučovými brzdami
- Tubolito Road lze na silnici použít s ráfkovými i kotoučovými brzdami
- valivý odpor Tubolita MTB je o 4,6W nižší při rychlosti 28,8 km/h než u klasické duše
- valivý odpor Tubolita Road je o 2,3W nižší při rychlosti 28,8 km/h než u klasické duše
- maximální a minimální tlak se řídí podle limitu použitého pláště
- instalaci provádějte s Tubolitem nafouknutým na 0,5 bar
- Tubolito může být použíto na jiných kolech, pokud mají stejný průměr a šířku
- Tubolito může být dočasně nafoukáno CO2, ale doporučuje se jej po dojetí neprodleně vypustit a nafouknout klasickým vzduchem

Všechny produkty Tubolito najdete ZDE.

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie