Zpět

Revoluční HAIBIKE XDURO ALLTRAIL 5.0

O elektrokolech Haibike nevyšší specifikace jsme se rozepsali téměř na den před rokem v článku „Haibike a jeho špičkový motor Flyon“. Výrobci to trvalo poměrně dlouho než začal tyto kola expedovat na trh, od té doby uplynulo už 12 měsíců a nový HAIBIKE XDURO ALLTRAIL 5.0 2019 je u nás konečně skladem!
Luxusní elektrický 27,5 palcový hardtail na karbonovém rámu, do kterého jsou integrovány pohonné komponenty jako extra silný motor Haibike Flyon HPR120S, který disponuje až 120 Nm kroutícího momentu a také baterie s neuvěřitelnou kapacitou 630Wh. Oba komponenty byly vyvinuty a vyrobeny v Německu patří k tomu nejlepšímu, co lze na trhu elektrokol sehnat. Sílu motoru skutečně oceníte až při ostré jízdě v terénu a těžkých výjezdech nebo nutných zrychleních, kdy motor díky Disc Speed Sensoru reaguje skutečně okamžitě. Je to unikátní technologie snímaní rychlosti. Díky 18 magnetům uchyceným přímo na kotouč zadní brzdy jsou informace o změně rychlosti přenášeny do systému okamžitě (konkurence obvykle používá pouze 1 magnet ke snímání rychlosti). Motor pak daleko rychleji reaguje a šlapání je pak plynulejší. Tenhle stroj je pro opravdu zkušené jezdce, kteří jeho potenciál dokáží využít.
Uživatelským vrcholem je ovládání systému pomocí elegantního joysticku na levé straně řídítek, kde si snadno přepínáte jízdní režimy a požadované informace na centrálně umístěném displeji. Všechny modely s motorem Flyon mají v rámu ukrytý systém eConnect. eConnect je GPS modul napájený přímo z baterie kola a je snadno propojitelný s mobilním telefonem. V aplikaci na telefonu pak můžete sledovat, kudy jste jezdili, kolik máte najeto kilometrů, jak nabitá je baterie a spoustu dalších užitečných věcí. Kolo je díky GPS modulu neustále sledováno a v případě krádeže můžete v aplikaci zjistit, kde se kolo nachází.
Samotná výbava kola je na kategorii elektrokol osazena lepší řadou komponentů. Konkrétně jednopřevodníkové řazení Sram NX 1x11, vzduchová odpružená vidlice Suntour Raidon se 140 mm zdvihu a zamykáním z korunky, také hydraulické brzdy Magura, které jsou dokonce pro přední kolo ve 4-pístkovém provedení pro maximální účinnost v kombinaci s obrovskými kotouči 203 mm.
Tohle je Haibike XDuro Alltrail 5.0 v detailech zcela měnící pravidla hry na poli horských elektrokol.

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie