Zpět

RideControl Dash - posuňte své elektrokolo o kus dál

Pánská elektrokola Giant a dámská elektrokola Liv patří mezi naše elektro bestsellery. Od většiny ostatních značek se ale tyto dvě liší v jednom zásadním bodě - cyklopočítač. U spousty elektrokol je samozřejmostí, že je na řídítkách nebo představci displej ukazující rychlost, úroveň přípomoci, ujetou vzdálenost a různé další metriky. Dva zmiňovaní výrobci sice sázeli na minimalistické ovladače, ale řada došla už i na ně. Proto si můžete váš e-bike "vytunit" novým displejem, který značně rozšíří škálu přístupných dat. 

Pokud tedy na svém elektrokole chcete mít displej, ale nechcete mít na řídítkách dvě zařízení, představuje řešení jednotka RideControl Dash „dva v jednom“ – kromě tlačítek pro ovládání režimů přípomoci má ještě vlastní LCD displej. Na něm uvidíte stav nabití baterie, dojezd, režim asistence a další údaje, které jsou pro cyklopočítač samozřejmé – rychlost a ujetá vzdálenost. Přípomoc k vedení kola „walk assist“ má samostatné tlačítko. Díky systému ANT+ můžete ke computeru připojit monitor srdečního tepu, kadence, nebo další fitness měřiče – hodnoty uvidíte na displeji. Pomocí RideControlu si dokonce můžete po připojení telefonu skrz Bluetooth upravovat výkon motoru pro různé úrovně přípomoci. Mobilní aplikace RideControl App zároveň slouží ke sledování aktivit a ukládání záznámů o jízdách. Srovnání všech funkcí oproti klasickému počítači najdete v následující tabulce:

Jde o skvělou a praktickou vychytávku, pokud by totiž šla některým elektrokolům vytknout jedna věc, bude to právě absence displeje. Ale pozor na jednu věc, na vašem elektrokole bude RideControl Dash fungovat pouze v případě, že je vybaveno technologií Smart Gateway (SG) – jedná se o určité modely od modelového roku 2021.

 

Pokud vám nestačí na vaše elektrokolo samotný displej, tak koukněte na náš předchozí článek o cyklopočítači Garmin Edge Explore 2 vytvořeném speciálně pro elektrokola.

A na závěr – všechno, co by vás mohlo ohledně elektrokol zajímat, najdete na tomto odkaze.

 

 

 

Fotogalerie