Zpět

SCOTT SCALE 920 - PEVŇÁK S PERFEKTNÍ VÝBAVOU


Tohle by mohl být černý kůň sezóny 2019! Nový Scott Scale 920 v tmavé nekompromisní barvě si nepotřebuje na nic hrát. Má totiž vše podstatné. Lehký rám, moderní kvalitní sadu, dobré brzdy a špičkovou vidlici.
Jde o závodní hardtail na ultralehkém karbonovém rámu Scale 3, který je vyrobn z HMF karbonových vláken. Osvědčená závodní geometrie a dokonalé zpracování materiálu dělají z tohoto kola ultimátní závodní zbraň v kombinaci s kvalitními a hlavně moderními komponenty.
Bike je vybaven převody 1x12, tedy tím co je v závodním poli žádoucí a nejvíce v kurzu. Přehazovačka i kazeta Sram Eagle je z řady GX, zatímco řetěz s řadící páčkou z nižší NX. To ale nehraje na funkčnost roli, jde spíše o jiný vzhled a o něco levnější materiály. Tento systém roztáčejí kliky Truvativ Stylo Boost s 32 zubým převodníkem, což by mohlo být na závodní použití trochu málo, ale záleží kdo bude kolo používat a na jaký typ tratí. Kolu nechybí výkonné hydraulické brzdy Shimano MT500 s krátkými skvěle padnoucími páčkami se 160 mm kotoučem vzadu a větším 180 mm vpředu. Kola Syncros v boost provedení jsou připravena pro bezdušové použití, takže ať si zvolí a "zamlíkuje" ten svůj oblíbený plášť každý dle svého. Standardně je kolo obuté na osvědčených pláštích Schwalbe Rocket Ron 2.25 pro všestranné použití.
A tím nejlepším komponentem na kole se zdá být  vzduchová vidlice Fox 32 Float Rythm s uzamykáním ze řídítek ve třech polohách - RideLoc Technology. Má opravdu skvělý chod a ovládání inovovanou páčkou uzamykání je naprosto hladké a precizní.
O kokpit se již tradičně postaral věrný Syncros a není mu co vytknout. Pohodlné je i sportovní sedlo Syncros XR 2.0 s chrom lyžinami.
Kolo v tomto základním provedení (na duších s hliníkovým kokpitem) váží ve velikosti L reálných 10,87 kg což je úplně v pohodě přijatelná váha, která se ještě nechá ladit. Necháme se překvapit jak si tento bike bude stát v nacházející sezóně, ale už několik prodaných kusů napovídá, že se jedná o kolo, které je IN!  Za nás je to kolo pro skutečné závodní nasazení za přijatelné peníze.
Pokud chcete vybírat z dalších pevných modelů Scott Scale 2019, najdete je ZDE.
 

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie