Zpět

SPORTOVNÍ SEDLA FI´ZI:K VERSUS TURISTICKÁ SEDLA SELLE ROYAL

Které z nabídky nových sedel pro Vás bude optimální? Pokusíme se Vás alespoň nasměrovat mezi našimi hlavními zástupci v nabídce sedel Fizik x Selle Royal.
Obě tradiční značky spojujekvalita a bohaté zkušenosti s výrobou sedel. Každá z nich se však zaměřuje na odlišná sedla, která mají své uplatnění pro různé použití a také jiné druhy kol.
Začneme tedy sedly značky Fizik, kde se budeme bavit o sportovních nebo závodních sedlech, která jsou vhodná pro cyklistu trávícího v sedle více času. Jde o lehká sportovní sedla štíhlejšího tvaru, převážně s tvrdší a slabší výstelkou, která je ideální pro cyklisty s větším nájezdem kilometrů. Sedla Fizik mohou být extrémně lehká a to díky použitým materiálům jako carbon nebo patentované slitině oceli K:ium. Tato značka samozřejmě rozlišuje jak dámská tak pánská sedla, tak i sedla pro silniční nebo horská kola. Výhodou všech sedel Fizik je možnost integrace zadní blikačky pro lepší bezpečnost při jízdě za tmy nebo šera.
Jejich popularitu, kvalitu i životnost potvrzuje hned několik faktů. Tyto sedla používají jak profesionálové, tak jsou hojně montována předními výrobci kol na jejich nové stroje. U této značky máme na prodejně k dispozici program testovacích sedel, takže si to správné sedlo můžete nejprve vyzkoušet na svém kole. Třeba už ale maté svého „Fizika“ osvědčeného a po čase nastal čas ho vyměnit. I sedlo má svojí životnost, byť se může zdát pohledově v pořádku. Především pohodlí nového sedla v tréninku a spolehlivost v závodě pro Vás budou důležité, protože sedlo je jedním z nejnamáhavějších komponentů na kole a cyklista je s ním neustále v kontaktu.

Na druhé straně tu máme neméně dobrou značku a to Selle Royal s dlouholetou historií, která má své uplatnění především v cyklistice turistické a rekreační. Sedla Selle Royal se vyznačují robustnější konstrukcí se širší základnou a tím větší styčnou plochou s tělem cyklisty. Konstrukce dovoluje použití tlustší výstelky, která je zpravidla měkčí a může být vybavena i gelovou technologií pro maximální komfort  pohodlí a snížení otlaků na sedacích partiích.
Sedla Selle Royal se hodí pro rekreační cyklisty, s menším nájezdem kilometrů. Jejich prioritou je komfort a ne váha. Tyto sedla jsou vhodná zejména pro městská kola a elektrokola nebo pro cyklisty, kteří v sedle nebudou trávit tolik času jako výkonnostní jezdci. Sedlo Selle Royal může být ideálním pro Vaše každodenní dojíždění do práce na kole v civilním oblečení, nenáročné výlety apod. U této značky rozlišujeme dámská a pánská sedla, popř. můžeme nabídnout sedla s dírou nebo sedla plná.
Vybírejte sedlo podle toho, které bude pohodlné pro Vaši anatomii těla, v jakém terénu budete sedlo používat, jak často a na jakém kole. Další informace Vám rádi poskytneme při výběru v kamenné prodejně.

Nabídku všech sedel včetně dětských najdete ZDE.

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie