Zpět

TESTOVALI JSME BEZDUŠOVÁ SILNIČNÍ KOLA MAVIC

Opěvovat francouzskou značku Mavic asi nemá smysl. Značka patřící do absolutní špičky výrobců zapletených kol čerpá z bohaté historie a obrovských zkušeností získaných na nejprestižnějších cyklistických závodech světa. Díky tomu jsou jejich kola tak kvalitní a spolehlivá.
Jako Mavic dealer Vám mimo dalších produktů značky nabízíme celou škálu zapletených kol. Abychom Vám ulehčili rozhodování, máte možnost některá kola si vyzkoušet na vlastním bicyklu.
Pokud uvažujete o upgradu vašeho kola, kvalitní pár zapletených kol je to co Vás opravdu někam posune. Investice do tohoto komponentu Vám v ideálním případě přinese vyšší tuhost, snížení váhy, výrazně lepší odvalování a v případě bezdušové UST varianty i větší pohodlnost. Samozřejmostí je estetický efekt, protože zkrátka a jednoduše „kola dělají kolo“!
My jsme v uplynulých dnech testovali model silničních kol MAVIC COSMIC PRO CARBON SL UST ve verzi pro kotoučové brzdy. Jde o aerodynamicky navržená kola s 2x zeslabovaným plochým výpletem s hliníkovými náboji na průmyslových ložiscích a karbonovým ráfkem univerzální výšky 40 mm, která se hodí jak do kopcovitého tak rovinatého terénu. Do jejich širokého profilu ráfku dosahujícího hodnoty 25 mm vnější a 17 mm vnitřní šíře jsou obuty bezdušové pláště vlastní produkce Mavic Yksion UST Tubeless Ready rozměru 25-622 (700x25c). Už tak pohodlné obutí je ještě umocněno bezdušovou technologií, která v silniční cyklistice není zatím úplně rozšířená a začíná se mocně uplatňovat.
 I my jsme tak testovali poprvé a že je něco jinak bylo patrné už během přípravy na test. Bezduše se totiž foukají na výrazně menší tlak než je dobrým zvykem a tak jsme se museli mírnit. V některých případech je míň zkrátka víc a tak volíme tlak někde uprostřed předepsané hodnoty, tj. 6 BAR. Zajímavostí také je, že dezén předního pláště má určený směr pro dokonalý odvod vody v případě jízdy na mokru. V samotném testu hned po výjezdu ze dvora naší prodejny úplně zapomínám, že jsem vlastně na kostkách. Kolo nemá takové otřesy a řidítka mi nevibrují tolik jako obyčejně kdy vyjíždím na standardních kolech. To je první poznatek. Akcelerace díky tuhosti a lehkosti kol je pak znát při každém ostřejším přišlápnutí a v momentě, kdy se kola roztočí drží si perfektní setrvačnost a odvalování.  Kilometry pak ubíhají možná i rychleji než obyčejně, ale hlavně se skvělým pocitem z jízdy. To co nedokážeme ocenit v testu, ale víme to z praxe je spolehlivost a životnost kol Mavic. Dostupnost náhradních dílů a bezproblémový servis je další přidanou hodnotou.
Pokud se i Vy rozhodujete o investici do páru zapletených kol, má to smysl. Aby jste měli Vaší volbu jednodušší, otestujte si zapletená kola Mavic předem. Podmínky testování Vám rádi sdělíme na naší prodejně nebo na mailu valenta@velosport.cz. Stojí to za to!

Odkaz na silniční zapletená kola Mavic ZDE

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie