Zpět

UPGRADE KIT SRAM XX1 AXS pro oživení tvého biku

Elektronická bezdrátová sada SRAM XX1 EAGLE AXS už tak úplně žhavou novinkou není. Přeci jen nějaký ten pátek jí jezdí špička světového MTB a začíná se pomalu objevovat i u „běžných smrtelníků“. Alespoň těch, kteří chtějí mít nejnovější top materiál a jsou ochotni do něj investovat nějaké ty úspory.
Zatím ale sada byla dostupná pouze v kompletním provedení, tzn. včetně kazety, řetězu a klik. A pochopitelně právě tyto komponenty dělají zhruba polovinu pořizovací ceny sady.
Pro ty, kteří už Systém Sram Eagle používají tedy není nezbytné měnit vše a upgrade se může konat za použití části stávajících komponentů (kazety, řetězu a klik). Důležité je polepšit si právě o elektronické bezdrátové řazení, které nově samostatně nabízí UPGRADE KIT SRAM XX1 AXS obsahující přehazovačku a řadící páčku (plus baterii, nabíječku a příslušenství). Za poloviční cenu tak vyšlete okamžitě svůj bike mezi technologickou elitu.
Slovo okamžitě má svůj význam, protože výměna řadícího systému je opravdu jednoduchá. Po demontáži stávajícího mechanického řazení stačí jen oba elektronické komponenty namontovat a vzájemně spárovat. Žádné protahování bowdenů do rámu a uchycování lanek apod. Čistá práce na několik minut.
Přišlo nám zajímavé zjistit jak jsou na tom jednotlivé komponenty váhově a tak jsme vážili. Přehazovačka je o něco mohutnější a obsahuje baterii, takže je zde pochopitelný nárůst váhy, nicméně u páčky řazení je tomu naopak. Žádné lanko ani bowden. Ve výsledku by mělo být elektronické řazení doslova o pár gramů lehčí. Hlavně přesné, rychlé a spolehlivé. Jak funguje se dočtete v našem starším článku z testování SRAM XX1 EAGLE AXS.

Odkaz na elektronickou bezdrátovou sadu UPGRADE KIT SRAM XX1 AXS najdete ZDE.
Odkaz na kompletní sadu SRAM XX1 EAGLE AXS najdete ZDE.

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie