Zpět

upgradovaný gravel bike cannondale topstone

Cannondale Topstone se během rozkvétajícího gravel bike trendu stal etalonem kvality ve své kategorii a favoritem snad všech milovníků štěrkoletů. Dnes ale spatřuje světlo světa jeho nová, vylepšená verze. Ptáte se, co ještě šlo na tak perfektním kole posunout výš? Pojďme se podívat na to, jak to vypadá, když Cannondale implementuje všechny své technologické vynálezy do jednoho modelu. 

Lefty Oliver, Kingpin, SmartSense. Ano, mezi modely ze série Cannondale Topstone najdete všechny tři jmenované prvky. Cítíte se z těch slovíček trochu jako ve španělské vesnici? Nevadí!

Lefty je kultovní vidlice zhotovovaná exkluzivně pro kola Cannondale, která je specifická svojí "polovičatostí". Ne tedy ohledně pružení, ale ohledně počtu kluzáků. Na gravelech je model vidlice Lefty Oliver, připraven na 700c kola s širokou variantou plášťů (kolo zvládne až 45mm pláště!) a poradí si dokonce i s pláštěm 27.5" x 2.1". Kingpin je pružící prvek zadní stavby, který na gravelech Topstone můžeme vídat už nějaký pátek. Kingpin je vlastně čep v sedlové trubce, který odpružuje ty nejhorší nerovnosti a odstraňuje nepříjemné drncání. A SmartSense? Letošní novinka, která byla nejdříve uvedena na novém Cannondale Synapse - odkaz na náš dřívější článek, je inteligentní systém propojující světla s radarem, šetřící hmotnost, baterie i náročnost ovládání. Rám je uzpůsoben jak na jízdu s "jednoplackou", tak na přesmykač, který lze namontovat po vyndání gumové záslepky. Ve spodní části rámu je otvor, který můžete prakticky využít na dvě různé věci - zacvaknutí baterie pro systém SmartSense a nebo uchycení toolkitu s lepením, duší a bombičkou. Rám je navíc vybaven i spoustou otvorů pro montáž nosičů a tašek, takže nejde jen o parťáka na odpolední vyjížďky, ale o věrné kolo na několikadenní výpravy. Důležitou částí nového faceliftu je i závitový střed BSA a klasicky centrovaná kola, což značně usnadňuje výměnu klik, středu nebo starého páru kol za nový.

S tímhle kolem už nebude žádná překážka nepřekonatelná. Ve dne i v noci, v terénu i na silnici, rychle i vytrvale. To je nový Cannondale Topstone, gravel biking posunující své vlastní hranice. Pokochejte se krásnými fotkami v galerii níže a prohlížejte nové modely na tomto odkaze.

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie