Zpět

Začněte sezonu s pedály crankbrothers a shimano

Než si ukážeme konkrétní zboží, tak je vhodné si připomenout něco obecného o pedálech

Kromě klasických pedálů (které jsou většinou základní výbavou kola) rozlišujeme dva hlavní druhy. Nášlapné (jednostranné, oboustranné a silniční), které fungují tak, že vaše noha je k pedálu připevněna mechanismem, kam nacvaknete podrážku svých bot (vybavenou kovovými protikusy - "kufry") a můžete jí cuknutím zase vycvaknout. Tento typ pedálů je populární napříč celou komunitou.

Potom tady máme platformy. Pedály s velkou plochou obsahující výstupky, které pomáhají proti klouzání podrážek. Platformy byly vždycky oblíbené hlavně ve sjezdových disciplínách, jako je dowhnill. Některým cyklistům vyhovují více platformy, díky „snadnějšímu“ sundání nohy, nic totiž nemusíte nikam zacvakávat. Tento typ pedálů u nás ale zažil v uplynulé sezoně velký boom také díky elektrokolům. Kromě toho, že jsou na elektrokole tyto pedály praktické, tak na něm díky svojí masivnosti i výborně vypadají a platformy crankbrothers u nás byly velmi rychle vyprodány.

Zpátky na začátek - co pro vás máme nového? Univerzální platformy Shimano s širokou škálou využití a jejich luxusnější verze XT (na elektrokolech vypadají dokonale, jako fakt!) Kromě Shimana máme samozřejmě designovky Crankbrothers. Tyhle pedály nikdo nepřehlídne a vy si je zamilujete. Crankbrothers Stamp 1 jsou moderní pedály za lidovou cenu a my je nabízíme ve variantách Small (Fialové nebo Červené) a ve variantách Large (Oranžová, Citronová, Červená). Menší jsou pro velikosti bot 34-43 a velké pro velikosti 43-49.

Na závěr pro vás máme ještě jednu třešničku, kterou jistě ocení cross-country nadšenci. Dorazily nám i pedály Crankbrothers Egg Beater 1, často nazývané jako míchačky nebo metly. Nášlapné pedály ze 4 stran s naprosto minimální hmotností - jeden pár má pouhých 290 gramů!

Všechny zmíněné pedály najdete v našem obchodě, na našem e-shopu a vyfocené v galerii níže. Všechny pedály si můžete prohlížet ZDE.

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie