Zpět

Sjeté pláště zaslouží výměnu za nové!

Podzim je období přezouvání kol nejen u aut. U kol se tak úplně nerozlišuje letní a zimní obutí (až na výjimky plášťů s hřeby pro jízdu na ledu nebo jiných), ale pláště si určitě velkou pozornost s končící sezónou zaslouží. Názory typu „to ještě dojezdím“ nebo „na tu mojí cyklistiku to stačí“ nejsou tak úplně správné. Přece jen plášť je právě ten komponent, který vás drží na silnici/v terénu a proto by měl být zvolen ten správný a vždy v perfektní kondici. Životnost plášťů může být různá a jak dlouho vydrží záleží také na spoustě okolností. Na jakém povrchu jezdíte, jakým tlakem je nahuštěn, jaká je váha jezdce a v neposlední řadě na vlastním materiálu pláště.
Výměnou za nový plášť získáte nejen lepší jízdní vlastnosti kola, speciálně pak při jízdě v terénu, blátě nebo vlhkém asfaltu atd., ale také zvýšenou odolnost proti defektu.  Ani jednu z vlastností u nadměrně opotřebeného pláště nenajdete a dříve nebo později přijde moment, kdy vás zradí.
Proto vyměňte obutí vašeho kola včas za vhodný nový plášť na horské nebo silniční kolo. Pokud jezdíte na crossovém/trekingovém kole budou vhodné užší crossové/gravel pláště s menším odporem a pro nejmenší cyklisty pak určitě dobře vyberete v kategorii plášťů pro dětská kola. Při výběru je zásadní držet se vhodného rozměru (dle starého pláště). V horských kolech jsou dnes velmi rozšířená kola o průměru 29 palců a pokud chcete to nejlepší, pak volte 29" kevlarové pláště se skládací patkou. Podobně je tomu i u plášťů silničních se skládací patkou, které jsou ale velmi úzké a s minimálním vzorkem,  ale díky dokonalým technologiím zaručují také perfektní přilnavost za každého počasí.
Vybírejte vysoce kvalitní prověřené pláště značek Schwalbe, Maxxis, Mitas, Vittoria a dalších nebo můžete zvolit i cenově dostupné pláště na kolo značky CST, kde je nabídka velmi široká.
Pro přezutí budete potřebovat mimo montpák třeba i novou duši nebo v případě přípravy na bezdušový systém i další bezdušové komponenty. Jak vyměnit duši respektive plášť je popsáno ZDE a není to nic složitého.
Pokud se na to ale necítíte nebo nemáte potřebné vybavení, nechte raději vše na našem servisu a rádi Vám plášť či duši vyměníme spolu s dalšími nutnými opravami Vašeho kola.

Fotogalerie