O NÁS

Náš kamenný obchod byl založen v roce 1991 panem Richardem Valentou, který svůj aktivní život závodníka spojil s podnikáním v cyklistice. Původně jen jako jedna malá pronajatá místnost s nevelkým zázemím. Postupně se Velosport rozrostl až na prodejní plochu 200m2, což nás už v té době činilo jedním z největších obchodů s jízdními koly a cyklo příslušenstvím na Vysočině. Nejsme zaměřeni pouze prodej běžných kol v nižší cenové hladině, která jsou samozřejmě v nabídce v dostatečném množství, ale také na kola střední,vyšší ale i té absolutně nejvyšší třídy. Jsme si vědomi, že kola vyšší třídy se nedají prodávat z katalogu, a proto jsou u nás běžně vystavena kola v cenové kategorii přes sto tisíc korun jak v horském, tak i silničním provedení. Navíc nabízíme i možnost bezplatného testování vybraných modelů MTB a silničních strojů značek Scott a Cannondale. Postupem času jsme rozšířili nabídku i o elektrokola, která zažívají velký boom a jejich prodej neustále stoupá.

S jízdními koly jde ruku v ruce i servis. Naši mechanici jsou pravidelně školeni v oblasti servisu odpružených vidlic, kotoučových brzd a komponentů. Kromě běžných oprav děláme i kompletní repasy odpružených vidlic a tlumičů téměř od všech renomovaných firem (RockShox, Manitou, Marzocchi, Fox, Cannondale, RST, Suntour a dalších). Servisujeme také veškeré typy kotoučových brzd (Avid, Shimano, Magura, Hayes, RST a jiné).

Na podzim roku 2007 jsme se rozhodli vstoupit na půdu elektronického obchodování. Na rozdíl od většiny ostatních internetových prodejců se snažíme držet hlavní komponenty skladem, abychom byli schopni dodat zboží ve většině případů do dvou pracovních dnů. Jízdní kola neprodáváme nezrepasovaná, ale všechna námi prodávaná kola jsou kompletně seřízena a připravena k jízdě, pak jsou pouze rozebrána do krabice, pečlivě zabalena a odeslána k Vám.

Podzim 2008 pro nás přinesl další přelom. Spolu s pelhřimovským Pivovarem Poutník jsme byli oceněni jako "Podnikatel roku na Pelhřimovsku". Velice si tohoto ocenění vážíme! Neusneme na vavřínech a budeme se snažit naše služby stále zlepšovat.

V roce 2010 jsme se stali jedněmi z největších a také nejvýznamnějších prodejců top cyklistických značek Scott a Cannondale v ČR.

Prakticky každý rok se snažíme vylepšit naše služby nebo samotné prostory prodejny. Kapacita malé dílny na prodejně nebyla dostatečná a došlo k jejímu přestěhování v roce 2015, kde mají naši mechanici profesionální samostatné zázemí spojené s prodejnou a okamžitý přístup do skladů s náhradními díly. V roce 2016 došlo k propojení podchodem bývalého obchodu s oblečením a k výraznému rozšíření prodejních prostor cykloprodejny, která se nyní pohybuje okolo 400 m2, pro zákazníky byl také vybudován Café koutek s barem.

V roce 2018 jsme kompletně rekonstruovali osvětlení ve veškerých prostorách na moderní LED systém a o rok později tedy v roce 2019 prošly rekonstrukcí výlohy obchodu. Původní dřevěné byly nahrazeny moderními s bezpečnostní ochranou.

V dnešní době tvoří prodejní a servisní tým 9 zaměstnanců s profesionální přístupem.