Zpět na produkty

Sedlo Fizik Antares Versus Evo R1 Adaptive 139mm

Sedlo Fizik Antares Versus Evo R1 Adaptive 139mm
DESIGN: Black
DOSTUPNOST: Skladem poslední kus
KÓD ZBOŽÍ: 144161
7 999,- Kč

Závodní karbonové sedlo s revolučním polstrováním vyrobeným metodou 3D tisku. Full Carbon skořepina a karbonové ližiny dělají z tohoto modelu nekompromisní závodní náčiní. Středový kanálek EVO. Barva černá, šíře 139mm. (zobrazit více)

PODROBNÝ POPIS

Toto sedlo vyrobené technologií Digital Light Synthesis ve spolupráci se společností Carbon ze San Francisca má vše, co potřebujete, na správném místě a vše funguje tak, aby každý centimetr sedla poskytoval přesně tu pravou míru pohodlí a zároveň i přenášel výkon při šlapaní. Polstrování sedla je vyrobeno z jednoho kusu a přitom nabízí různé stupně komfortu nebo podpry šlapání. 3D tisk je tady.


ADAPTIVE: Technologie tisku 3D Carbon® Digital Light SynthesisTM, která nabízí různé úrovně tlumení v různých zónách sedla
VERSUS EVO: středový kanálek pro odlehčení tlaku v oblasti měkkých tkání
R1: kombinace pohodlné skořepiny z nylonu vyztuženého karbonem s velmi tuhými karbnovými ližinami


SKOŘEPINA Full Carbon double shel,Wing Flex
LIŽINY R1 Carbon Braided 7 x 9 mm
POTAH 3D Carbon® Digital Light Synthesis
ROZMĚRY 274x139 mm
VÁHA 174 g


Širší, kratší a mírně prohnutá skořepina sedla Antares nabízí skvělou oporu a pohodlí jezdcům se střední ohebností páteře. Pasuje přesně mezi další dvě „áčková“ sedla: Arione a Aliante. Sedlo Alejandra Valverdeho, Naira Quintany, Grega Van Avermaeta nebo Chrise Frooma.


Vývoj 3D tisku nám umožnil vyvinout nové sedlo bez omezení, která se objevují při konstrukci a výrobě klasických sedel s tradičním postupem výroby. Polstrování sedla Adaptive nám pomohla vyvinout společnost Carbon ze San Francisca využitím revoluční technologie Digital Light Synthesis. Díky 3D tisku mají biomechanici a inženýři nebývalou možnost: navrhnout a vyrobit více funkčních zón sedla a vyladit každou z nich zvlášť pro specifické mechanické vlastnosti.
Profesionální cyklisté a amatérští jezdci testovali nové sedlo Adaptive v laboratořích Fizik i venku na silnicích. Během každé vývojové fáze byla pečlivě testována každá vývojová verze. Velký důraz byl kladen na pochopení toho, jak se v závislosti na různých geometriích kol, pozicích a jízdních stylech mění rozložení tlaku na sedlo.
Díky jedinečné kombinaci výrobních procesů a použitých materiálů jsme vyvinuli tento produkt pětkrát rychleji než obvykle a rovnou jsme mohli i testovat stovky verzí v laboratoři nebo v terénu. A vzhledem k tomu, že tato technologie je použitelná i pro sériovou výrobu, dokážeme zcela změnit a zrychlit tradiční výrobní proces.
Sedlo se velmi snadno udržuje. I po té nejšpinavější deštivé silniční vyjížďce stačí sedlo jen opláchnout vodou. Cokoliv se dostane dovnitř, dostane se i ven. Provedli jsme ty nejnáročnější testy, simulovali jsme různá počasí, UV záření i odolnost vůči opotřebení podle našich přísných protokolů.

Značka
Fizik
Skupina zboží
Sedlo

Z našich sociálních sítí

Scott
Sram
Kool-Stop
KMC
Ferdus
Tufo