Zpět

Jak se vypořádat s nepříznivým počasím na kole?

Chystáte se na jízdu v tomto chladném a nevlídném období. Jak se obléci, vybavit a na co nezapomenout aby i podzimní cyklistika stála za to a bavila vás? Všechno začíná u cyklistického oblečení, vhodného do chladných podmínek. Ale není to jen o něm.
Základem jak udržet tělo v teple je vhodná spodní vrstva. Tedy triko a kalhoty, které dobře odvádí pot a nejsou nasákavé. Funkční prádlo se rozlišuje pro letní a zimní období. To do zimy má zpravidla dlouhé rukávy (nohavice) a také může být v různých tloušťkách materiálu nebo dokonce se speciální membránou, která neprofoukne. Ta je použita u trika Craft Active Extreme 2.0 s membránou Windstopper v přední části těla a na ramenou, určeného pro aktivity v mírně chladných a větrných podmínkách. Pro aktivní a výkonnostní pojetí cyklistiky je vhodné volit spíše slabší funkční prádlo jako např. řada vysoce funkčního prádla Craft Active Intensity (triko a spodky) s optimální mírou zateplení, které ocení opravdoví sportovci v období od podzimu do jara. Naopak milovníci elektrokol, kteří se nebudou dostávat do takové intenzity a zkrátka své tělo sami nedokáží tolik zahřát budou oblékat prádlo s větší hustotou materiálu. Tomu odpovídá triko a spodkyCraft Warm Intensity určené pro sportovní aktivity s nízkou intenzitou pohybu v chladných podmínkách.
Z oblečení to dále budou dlouhé cyklistické kalhoty, které můžou být s vložkou nebo i bez ní. Pro vrchní část těla někdy ještě postačí dlouhý zateplený dres, popř. doplněný o lehkou bundu, kterou můžete kdykoliv sbalit do kapsy dresu a později zase obléci. Jakmile ale teploty klesnou ještě více, bude vhodná teplá cyklistická bunda, která zahřeje, neprofoukne ani nepromokne. Nejvíce tepla pak uniká hlavou. Proto se i pod cyklistickou helmu hodí tenká čepice nebo čelenka, popř. i nákrčník, který se dá přetáhnout částečně přes hlavu. Končetiny, které se nejhůře prokrvují, je potřeba také chránit před nepřízní počasí. Proto vyberte vhodné zimní cyklistické rukavice a také návleky na tretry, které nejen udrží teplo, ale také ochrání před blátem či vlhkem. V extrémnějších podmínkách, či při jízdě na sněhu jsou ale nejlepší volbou zimní tretry, které jsou vyšší (kotníkové) a především zateplené.
Tělo máte v suchu i teple a ve stejných podmínkách by jste měli udržovat i váš nápoj pro pravidelný pitný režim. Není příjemné pít z totálně prochlazeného nebo dokonce zamrzlého bidonu. Proto jsou v nabídce speciální thermo lahve, které udrží váš nápoj v optimální teplotě i po dobu několika hodin.
Na závěr by jste měli pamatovat na svoji bezpečnost. V tomto období, kdy i přes den ubývá slunečních paprsků a dny bývají pochmurné nemusíte být na kole dobře vidět. Řešením je sada malých pozičních světel, která jednoduše umístíte na řídítka a sedlovku a upozorníte na sebe ostatní účastníky provozu. Budete tak zřetelně vidět v každé situaci. Pokud dokonce vyjíždíte na kolo až v pozdějším odpoledni a budete se možná vracet až za tmy, vyplatí se investice do opravdu výkonného předního světla, které doplníte i vhodným zadním osvětlením na kolo.
S touto výbavou Vás bude kolo bavit za každých podmínek a žádné počasí vám vyjížďku úplně nezkazí.

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie