ERGON - NOVÁ ZNAČKA NA NAŠEM ESHOPU!

Pro pohodlí při jízdě na kole je důležité soustředit se na body kontaktu těla a bicyklu. Možná proto není překvapení, že se značka Ergon zaměřuje na výrobu sedel, gripů a rukavic. Ale pozor, v jejich sortimentu jsou například i batohy! Tak se společně podívejme na nově naskladněné novinky, které jsme od Ergonu obdrželi.

Tak například rukavice Ergon HM2 jsou lehké, prodyšné dlouhoprsté rukavice se zesílenými protiskluzovými zakončeními prstů. Jsou vhodné jak pro Enduro a Gravity disciplíny, tak pro "klasické" XC. A rukavice Ergon HE2 EVO jsou jejich odolnější variantou, která je díky ochraně kloubů připravena do nekompromisních podmínek. 

Jak už jsme zmiňovali, Ergon vyrábí i cyklistické batohy. Nejmenší námi nabízený je Ergon BA2 s objemem 10 litrů, navržený pro horské kolo, trail, enduro nebo dokonce E-Bike. Přehledně organizovaný vnitřek, integrovaný držák kamery a především technologie "Adaptive Carrier System" pro co nejlepší ergonomii. To samé platí i pro větší batoh s rezervoárem Ergon BA3. Největším z trojice batohů je s objemem 15+3l Ergon BX3 EVO s polohovatelným nosným systémem, díky kterému se batoh skvěle přizpůsobí na tělesné rozměry. 

Kategorie sedel je opravdu nabitá, můžete si vybrat sedlo podle zaměření a podle pohlaví. Na čem si totiž dal výrobce opravdu záležet, je tvar prostředního žlábku, který zajišťuje maximální pohodlí v oblasti choulostivých partií. Vybírat můžete například z pánského univerzálního MTB sedla, dámského sedla pro E-MTB a mnoho dalších.

Nejobjemnější naskladněnou kategorií jsou ale gripy na kolo, kde je k dispozici opravdu široká škála, záleží čistě na vašich preferencích. Gripy Ergon GA2 jsou jednoduché špičkové gripy, pomáhající minimalizovat tlak vyvíjený na ruce a páteř a zakoupíte je v několika barevných variantách. Velmi podobné jsou gripy Ergon GA3, které mají navíc ergonomické křídlo pro lepší úchop (opět škála barev od červené po černou). Největší radost vám ale uděláme, pokud sháníte gripy s integrovanými rohy. Opravdu špičkovým kusem jsou gripy Ergon GS3, které pomáhají řešit problémy s tlakem na loketní nerv a problémy s karpálním tunelem. Rohy jsou vhodné pro úchop až třemi prsty. Jesltli máte nějaké specifické požadavky, tak jim jistě vyhoví řada gripů GP z kvalitní německé pryže. "Základní" gripy GP1 totiž nemají žádné rohy, GP2 už naopak rohy mají a modely GP3 a GP4 mají rohy delší a specificky tvarované (pozor, GP4 narozdíl od zbytku nejsou vhodná pro karbonová řídítka). Všechny tyto gripy vám maximálně doporučujeme, pokud vás po jízdě bolí dlaně nebo ruce. Můžete si tím totiž zadělat na nepěkné zdravotní potíže. 

Vaše pohodlí a zdraví vám není lhostejné? Tak si prohlédněte všechny výrobky od značky Ergon na tomto odkaze.