AŤ SE TO LESKNE! ČISTICÍ PROSTŘEDKY A MAZIVA BIKEWORKX

Kvalitní české produkty značky Bikeworkx mají skvělé jméno v celé naší komunitě a slovo "cyklostar" se v podstatě stalo synonymem k jakémukoliv čisticímu prostředku na kola. Ale pozor - cyklostar je samozřejmě jen jeden a to je právě ten od Bikeworkx. Kromě produktů na mytí kol jsme naskladnili i další přípravky určené pro péči o vaše stroje. Mazání, leštěnky a další věci, které ve vaší domácí dílně nesmí chybět.

MYTÍ KOL

 Je jasné, že začneme tím nejdůležitějším a to je pravě mytí kola. Čím lépe se o svého miláčka budete starat, tím lépe se vám zase odvděčí. Na mytí tedy použijte Bikeworkx Cyklo star. Hodí se na všechy části kola, obsahuje látky zpomalující korozi a taky fakt hezky voní. Nemusíte se bát použít ho ani v pračce na řetěz a naši mechanici ho používají na denní bázi. Spolu s cyklostarem můžeme doporučit i Greener Cleaner, super pěnivý čistič a odmašťovač, se kterým umyjete kolo od řídítek až po přehazovačku. Kdyby vám náhodou došel, můžete dokoupit litrovou nebo pětilitrovou zásobu. No a jestli dáváte kolu extra zabrat, tak oceníte čistič pohonné jednotky, Bikeworkx drivetrain cleaner, speciálně vyvinutý právě za tímto účelem (zase je i do zásobywink). Skvělý v kombinaci s čističkami řetězu. Když už je někde i tak přemazáno, tak použijte Bikeworkx Clean Star (k dostání i v menší plechovce), třeba na odmaštění kotoučů nebo řetězu. Na závěr se určitě vyplatí přihodit i sadu kartáčů, ať je kolo dobře umyto do posledního záhybu

MAZÁNÍ A PÉČE

Když už si kolo umyjete, tak ho to chce i pořádně promazat. Na vidlici a tlumiče máme olej Bikeworkx Silicone Star (menší balení) vhodný na potřebné mazání ploch mezi gumou a kovem. Útroby vašeho kola (myslíme tím valivá i kluzná ložiska) promazejte přípravkem Lube Star nebo Lube Star White s obsahem PTFE - nebo taky lidově teflonu. Maziva jsou vysoce voděodolná a prodlužují životnost ložisek. Na mazání řetězu je dostačující základní Bikeworkx Chain Star, do extrémních podmínek zvolte Chain Star Extreme a pokud chcete kolo trochu rozmazlit, tak sáhněte po Bikeworkx Chain Star Max Wax. Tohle unikátní mazivo je na základu voda/vosk a vytvoří na řetězu tenkou ochrannou vrstvu. Když před prvním použitím dokonale umyjete celou pohonnou jednotku, tak se do konce sezony o řetěz neušpiníte. Testováno na naší vlastní kůži!  Velcí puntíčkáři se najdou v leštěnce Bikeworkx Shine Star, kterou máme i pro matné rámy.

VŠE V JEDNOM

Pokud se vám nechce vybírat jednotlivé prostředky nebo sháníte drobný dárek pro cyklistu či cyklistku, tak zkuste Bikeworkx Clean Set. Šikovný kbelík, který obsahuje 3 kartáče, hadr, houbu a prostředky Greener cleaner, Clean star, Chain star a Shine star. Všechny produkty Bikeworkx naráz prohlížejte ZDE.