BRAŠNY NA KOLO TOPEAK

Již dlouhé roky patří brašny Topeak mezi naše nejoblíbenější značky a jedná se o artikl, který vždy zákazníkům rádi nabídneme. Brašny na kolo jsou totiž velice oblíbeným produktem skrz všechny kategorie cyklistů a brašny Topeak jsou příkladem toho, jak se to dělá správně. A co přesně může být na cyklistických brašnách tak speciálního, že vyčnívají nad ostatní? 

U Topeaku představuje největší lákadlo jeho patentovaný systém MTX, který hojně využívají brašny na nosič. V čem tahle vychytávka spočívá? Na vašem nosiči jsou lyžiny a na dně brašny jsou protikusy, pomocí kterých brašnu na nosič nasunete. Přesně takhle jednoduché to je. Po cvaknutí brašna drží na nosiči jako přibitá a nemůže se vám stát, že ji někde "vydrncáte". Máte volný přístup ke všem kapsám a částem brašny, a v případě, že ji budete chtít sundat, stačí zase jen vycvaknout a stáhnout brašnu z nosiče. Neskutečně jednoduchá věc, která ale často při výběru brašny na kolo hraje prim. A jaké brašny Topeak, ať s technologií MTX nebo bez, můžete pořídit ve Velosportu? Pojďme se na ně podívat, rozhodně bude z čeho vybírat!

Velkým favoritem se za uplynulý rok stal nosič Topeak Tetrarack M2, mířící svým způsobem upevnění hlavně na majitele celoodpružených elektrokol. Poptávka po brašnách, které splňují tyto specifické požadavky, byla obrovská. Docházelo totiž k tomu problému, že brašny přidělané na sedlovou trubku po zapružení zadní stavby bouchaly o zadní kolo - a to nechcete. Proto se nosič Tetrarack M2 nepřidělává na sedlovku, nýbrž na samotnou zadní stavbu elektrokola. Hledáte nosič na elektrokolo nebo nosič na celoodpružené kolo? Tetrarack je jasná první volba!

Co ale pořídit za brašnu? Když vidíte v popisu nosiče kompatibilitu MTX, tak stačí sáhnout po brašně, která je na tom stejně. A krásným příkladem je brašna Topeak MTX trunk bag s objemem přes dvanáct litrů. Jedna velká hlavní kapsa a dvě doplňující, odolná a pružná textilie na povrchu - tahle taška zvládne pobrat víc než jen svačinu. A pokud plánujete nějaký extrémnější výlet, tak můžete k tašce pořídit i super pláštěnku.

Ať nezůstaváme jen vzadu, ukážeme si i nějakou tu brašnu na řídítka. A tou nebude nic jiného, než brašna Topeak TourGuide a větší verze TourGuide DX. Jedná se o ideální brašnu na denní dojíždění do práce nebo na dlouhé cyklistické výlety. Proč? Kromě solidního objemu 5 litrů u menší a 8,1 litru u větší verze, jde hlavně o možnost snadného sundání. Stejně jako u brašen na nosiče je tady způsob přidělání pomocí klipu, ze kterého jde brašna snadno vycvaknout. Navíc má brašna praktický popruh, takže zkrátka ideál pro cestu od stojanu na kola až do kanceláře nebo třeba do obchodu. 

A takový bonus na konec udělá radost spíš vyznavačům nové cyklistické kultury - gravelbikerům. Jde o combo brašen Topeak Frontloader a Topeak Backloader. Zadní rolovací nepromokavá brašna o objemu 6 litrů (k dostání i 15L verze) v kombinaci s přední osmilitrovou brašnou, která obsahuje i voděodolný vak se vzduchovým ventilem, jsou prostě to nejlepší, co si na své dlouhé výlety na štěrkoletu můžete koupit. Snadná montáž i demontáž pomocí suchých zipů je samozřejmostí. 

Brašny Topeak jsou ale objemnější kategorií a všechno se sem nevejde. Všechny produkty Topeak (nejen brašny, ale i doplňky a nářadí) najdete ZDE.