FÉNIX VSTÁVÁ Z POPELA. GARMIN FENIX 7X PRO

Kdo z vás sleduje svět chytré elektroniky, ten jistě ví, o čem dnes budeme mluvit. Dlouho očekávaný release od autorů radaru Varia nebo známých počítačů Edge je totiž tady a vy ho můžete během dvou dnů mít na svém zápěstí. Garmin Fenix 7x PRO Sapphire Solar jsou totiž na našem skladu a připraveny k odeslání. A nevíte proč by vás měly uchvátit? Tak čtěte dál.

Říká se, že první dojem dělají boty a hodinky. Pokud máte na zápěstí tenhle ciferník o průměru 51mm s koženým řemínkem, tak už lepší dojem ani udělat nelze. A image těchto hodinek není ani zdaleka hlavní důvod, proč si je koupit. Hodinky každopádně chcete dávat na odiv, už jen kvůli tomu, že mají sklíčko Power Sapphire, skrz které se hodinky dobíjí pomocí slunečního záření.

A čím vynikají z hlediska technologií a měření? Základem je celodenní sledování srdečního tepu a v dnešní době velmi populárního okysličení krve. Při aktivitě si můžete z podporovaných streamovacích služeb přehrávat hudbu (paměť 32GB). Součástí je i výkonná LED svítilna a tyhle odolné hodinky splňující americké vojenské normy vydrží v režimu chytrých hodinek až 37 dní. Přednastavené profily využijete pro běh, jízdu na kole, golf, surfování, lyžování a skialpinismus, veslování, lezení na stěně a mnoho mnoho dalších. U surfování hodinky měří statistiky pro jednotlivé vlny, na kole měří obtížnost a plynulost jízdy i počet skoků a pro běžkaře měří dynamiku jejich aktivity. A je toho ještě tolik, že by se to nevešlo ani dvou dalších článků. 

Kondiční trénink? Nastavte čas intervalů, počet sérií, dobu odpočinku a můžete začít. Podle vaší aktivity vám hodinky budou navrhovat, kdy se pustit do další aktivity. Mezi další metriky patří měření kvality spánku, frekvence dýchání, body battery, pitného režimu a řady dalších veličin, které slouží jako motiavce pro zlepšení životního stylu.

A na závěr kategorie technologií. Kromě několika výše zmíněných patří mezi velká lákadla ještě bezkontaktní placení GarminPay, bezpečnostní funkce sledování polohy a detekce nehod, chytré notifikace z telefonu nebo mapy. Co se týká map, tak se Garmin opravdu předvedl, Fénix totiž zvládá mapy více než 42 000 golfových hřišť, mapy více než 2 000 zimních resortů sledující obtížnost a délku sjezdovek a "klasické" topografické mapy pro sledování vašich průzkumných aktivit ve více či méně známém terénu.

Tak tohle je nový Fenix, pokud vás neuchvátil, tak už opravdu nevíme. Jediná věc, co mu totiž chybí, je asi jen vodotrysk. Ale kdyby něco, tak ostatní hodinky, které máme skladem, najdete ZDE.