CHYTRÁ VÁHA GARMIN INDEX S2 PRO VAŠE NOVOROČNÍ PŘEDSEVZETÍ

Vánoční svátky jsou již minulostí, jenže kromě vnitřního pocitu radosti většinou zanechávají ještě něco - přebytečná kila. Odepřít si tu rakvičku navíc sem a tam prostě nešlo a kapr se salátem tomu také úplně nepomohl. S tím souvisí novoroční předsevzetí, která se často týkají právě hubnutí a nebo zdravějšího životního stylu. K tomu kromě pohybu a vyvážené stravy potřebujete ještě nějakou drobnost... něco, co vám pomůže proces sledovat a analyzovat. A těžko budete hledat lepšího pomocníka, než je chytrá váha Garmin Index S2. Jak je technicky zpracovaná, co všechno umí změřit a co když se o ní s vámi bude chtít dělit partner nebo partnerka? To všechno si zodpovíme v následujícím článku.

Ohledně praktických věcí - váha má barevný TFT displej (na podobném principu fungují i LCD obrazovky), bezdrátové připojení a synchronizaci s aplikací Garmin Connect (ve které lze sledovat dlouhodobé trendy v grafech a údajích) právě přes WiFi a na 4 AAAA baterie vám vydrží až 9 měsíců. Po designové stránce má váha moderní provedení a můžete si vybrat mezi bílou a černou. To jsou asi nejdůležitější věci ohledně praktičnosti, teď se ale něčeho pevně chytněte, podíváme se totiž, co váha dokáže měřit.

Kdo by to byl řekl, Garmin Index S2 umí samozřejmě sledovat vaši hmotnost - to se ale tak nějak předpokládá. Ohledně jednotek můžete volit mezi kilogramy, librami nebo kameny a kromě okamžité váhy vidíte i rozdíl oproti předchozímu vážení. S tímto souvisí hmotnostní trend, který ukazuje vývoj za posledních 30 dnů. Jak už bylo zmíněno výše, delší období uvidíte ve svém smartphonu, v appce Garmin Connect. Další oblíbenou metrikou je BMI, index tělesné hmotnosti, vyhodnocující přesný poměr výšky a hmotnosti. Stavba těla? Není problém. Váha vám ukáže, kolik esenciálního a zásobního tuku obsahuje vaše tělo. Vedle tuku ale sleduje i kosterní svalovou hmotu a mapuje váš nárůst vzniklý cvičením.

Všichni máme kamaráda, který říká "Já mám těžký kosti, nemůžu za to!". Opravdu? Tak ho postavte na Garmin Index, protože měří jakou část vaší hmotnosti tvoří jenom kosti. Se zdravým životním stylem souvisí hodně i pitný režim, proto můžete pozorovat procento vody v těle a případně upravit svou hydrataci. Ale co když je na vás těch dat hodně a nezajímá vás nějaké BMI, hydratace, svalová hmota a všechny tyhle vymoženosti? Tak to přeci nevadí, záznam všech dat, která vás nezajímají, můžete snadno vypnout a váha bude sledovat pouze a jen vaši hmotnost. Ohledně samotné hmotnosti může být zajímavé i vážení během dne, ze kterého váha vyhodnotí vaše hmotnostní vzorce a denní proměny na těle.

Ohledně zobrazení si můžete nastavit jaké metriky chcete při samotném vážení pozorovat a příjemný detail je i ukazatel počasí, takže rovnou během ranního vážení můžete dávat dohromady plán na dnešní den. A co když do předsevzetí nejdete sami? Nebude se vážení vás a další osoby nějak narušovat? Nebude. Váha totiž zvládne až 16 různých uživatelských profilů, takže i taková domácnost Sněhurky a sedmi trpaslíků se může vesele vážit. Klidně dvakrát. A co je třešničkou na tomhle zdravém dortíku? Troufáme si říct, že cena. Protože takhle neuvěřitelně komplexní zařízení u nás pořídíte s cenovkou lehce přes tři tisíce. Tak na nic nečekejte, první lednový týden je skoro za námi a není čas ztrácet čas! Takhle vypadá váha bílá a takhle váha černá. No a všechny skladové produkty značky Garmin najdete ZDE.