CYKLO KOSMETIKA PEATY'S

Kdy jste naposledy používali mazivo, které kromě perfektních vlastností ještě krásně vonělo? Je na čase vám představit značku Peaty's, kterou od tohoto týdne koupíte i v našem obchodě. 

Tahle značka prostě nemá ve znaku korunku jen tak. Snad každý z jejich produktů má totiž něco "extra". Můžeme například vidět velký důraz na ekologii a celkovou rozložitelnost jejich produktů a různé technologické upgrady "obyčejných" produktů. A co všechno jsme od Peaty's naskladnili? Různé druhy maziv, bezdušové tmely, karbonové pasty, naprosto luxusní bezdušové ventilky a řadu dalšího zboží, pojďme se na to podívat.

Mazivo podle podmínek? Jak všichni víme, vyplácí se vybírat mazivo podle toho, v jakých podmínkách hodláte aktivitu provozovat. Do těch nejhorších podmínek je určené Peaty's Linklube wet, složené ze směsi olejů, vosků a protikorozních látek. Díky tomu vaše kolo dokáže fungovat plynule i v tom nejodpornějším počasí. Jak napovídá název, jeho kolega Peaty's Linklube dry je určen do suchých a prašných podmínek, kde se díky obsaženým voskům stará o plynulý chod. No a pro ty, co se s tím nechtějí párat, tady máme "univerzální"Peaty's Linklube all-weather premium do všech podmínek. Kromě toho, že v řetězu vydrží dlouho, fakt božsky voní. (Dokonce máme i jeho základní variantu - Linklube all-weather.)

Ať ale nezůstaneme jen u mazání na řetěz - máme i další typy maziv, které oceníte při montáži nového kola nebo při pravidelné generálce. Třeba Peaty's general maitenance spray, určený pro celkové čištění a mazání zároveň. Jeho hlavními schopnostmi je vytlačování vody z čerstvě umytých komponentů a tvorba antikorozního filmu. Hodí se i pro uvolnění zarezlých částí. Zase Peaty's disc brake cleaner je určen pro vaše kotoučové brzdy, když namísto brzdění dělají jen pořádný koncert. Na mytí celého kola se hodí použít koncentrát Peaty's Loamfoam cleaner, ze kterého připravíte až 5 litrů čistící látky - to všechno je v jediné litrové lahvi. Pro pevné spoje mezi karbonovými komponenty je určena Karbonová pasta Peaty's a pro mazání ložisek, pedálů nebo středů je vhodná vazelína Peaty's assembly grease a její lepší verze Speed grease s 2,5krát nižším třením. Servis svého kola můžete vyšperkovat ještě Protect and shine sprejem, který chrání povrchy před zestárnutím a vytváří na nich silikonový film

Jezdíte na bezdušákách? Možná je na čase přejít na nový tmel. Peaty's tubeless sealant totiž obsahuje nanočástice, které funugjí obdobně jako krevní destičky v lidském těle, takže kromě klasického tmelu vám pomůže případný defekt zacelit ještě tento granulát. Peaty's tmel u nás koupíte buď ve větší verzi, která má svojí vlastní měrku na lahvi i hadičku, takže si při doplňování tmelu nezašpiníte půl dílny, ale máme i menší "cestovní verzi" ve znovu použitelném pytlíku, který se zmíněnou hadičkou dá snadno doplnit. A nesmíme zapomenout na luxusní designové ventilkyChris King X Peaty's pro všechny typy kol. Čepička navíc slouží jako multitool a můžete si vybrat z různých barevných variant jako Bourbon, Mango, Slate nebo Red. Navíc se dají použít se všemi druhy bezduš systémů - nevadí si ani s inserty/vložkami do plášťů. Neznáte inserty? Tak si přečtěte náš poslední článek. A pokud vás zajímá víc produktů od Peaty's, tak pokračujte ZDE.