VLOŽKY DO PLÁŠŤŮ A VENTILKY TUBOLIGHT

Trend vložek do plášťů známe hlavně ze sjezdových disciplín, ale za poslední dobu se "inserty" rozšířily i do ostatních odvětví. Nutno zmínit, že svojí roli určitě sehrála éra gravel bikingu, protože právě na gravelu jsou vložky opravdu šikovnou vychytávkou. A jelikož je tenhle artikl stále více oblíbený, tak jsme nemohli zůstat pozadu a taky jsme ho naskladnili.

Proč si teda ten kus pěny cpát do pláště? Je na to celkem jednoduchá odpověď. Nižší tlak, díky kterému si můžete jízdu v terénu užít v úplně jiném rozměru. A navíc - když narazíte na takovou nerovnost, se kterou si kolo ani jezdec neporadí, tak se většinou můžete jen modlit, aby jste nechytli defekt a ráfek nedostal ránu. Právě před tím vás vložka chrání, v případě defektu máte mezi ráfkem a pláštěm pořád nějaký extra kus. Na MTB a Gravelu je to docela jasné, ale na silnici? Tam už nízké tlaky nejsou, no máme zase trochu jiný problém. V případě defektu se občas prostě stane, že se plášť začne žvýkat, může dokonce dojít i k jeho svlečení a kromě škody na ráfkách (která v případě karbonu může být fakt nepříjemná) můžete přijít i k pěknému lišeji. Vložka Tubolight ale stále drží tvar a vy máte šanci zastavit bez ošklivého pádu. 

Takže jak je už asi jasné, nabízíme vložky podle zaměření. Pár silničních vložek Tubolight insert road, jejichž úkolem je, jak už jsme zmínili, držet plášť na místě v případě defektu. Hmotnost pouze 19 gramů! Pár insertů Tubolight insert gravel, díky kterému se nemusíte bát jezdit na pěkně podhuštěných kolech. Heavy duty insert je určený hlavně pro enduro a sjezd nebo pro masivnější pláště - proč ho nedát třeba na ebike? No a na závěr lehký XC insert pro mtb závodníky, používáný světovou bajkovou špičkou - lehký, ale spolehlivý.

Ještě jedna důležitá věc! Pro použití insertů potřebujete speciální bezdušové ventilky, které mají boční vývod vzduchu - klasické ventilky by se zespoda zakryly vložkou a kolo by se nedalo nahustit. A proto k vložkám nabízíme i krasné 50mm ventilky Tubolight, které máme v celé škále barev. Od černé, přesla zlatou až po růžovou a další. Samozřejmě jdou použít i bez vložky, takže je doporučujeme i pro designové "ladiče". To je už ale opravdu všechno, tak si celý sortiment Tubolight prohlédněte třeba TADY