KOMPONENTY FSA A VISION - JEZDI JAKO PROFÍK

Kdo by si nechtěl připadat na kole jako profesionál. Ohledně kondice a postavy je to na vás, o technickou stránku se ale postaráme my. Posuňte své kolo výš díky komponentům FSA, které můžete hojně vidět například u stájí Jumbo-Visma a nebo EF Pro. Máme řídítka, máme představce, máme sedlovky... a hlavně to máme všechno v karbonu. Tak si tu krásu představme. 

To nejkrásnější vám prostě musíme ukázat hned na začátek. Není to vlastně úplně FSA, jde o komponenty Vision, což je ale aero kategorie FSA, která se jen vyznačuje odlišným brandingem. Představujeme vám "komba" - integrovaná řídítka a představec. Přesněji karbonová integrovaná řídítka a představec Vision Metron 5D Integrated, spojení maximální pevnosti a aerodynamiky. Řídítka jsou obzvlášť pevná díky nepřerušované konstrukci karbonových a kevlarových vláken, využívají patentovaný oblouk Compact s délkou 80mm, hloubkou 125mm a mají zdrsněnou oblast v místech brzdových pák. Vnitřní vedení bowdenů je připraveno na mechanické i elektronické vaření. Součástí balení jsou i držáky na cyklopočítače, aerodynamické víčko a podložky pod představec. Nestačí? Nevadí! Proto máme i Vision Metron 6D ACR. Stěžejní vlastnosti zde vlastně zůstávají stejné, ale jsou posunuty do té nejvyšší možné kvality. Extrémní tuhost, extrémní aero tvary, vnitřní vedení bowdenů,.. to nejvíc, co můžete mít. 

Teď už k nějaké FSA klasice. Zde jsme pro vás vybrali zástupce různých kategorií, ať vidíte, jak můžou top cyklistické komponenty vypadat. Budeme tedy pokračovat na další řídítka. Tentokrát už se nejedná o integrované, ale i tak vás FSA A-Wing PRO AGX Alloy jistě osloví. Jde tedy o duralová řídítka, určená pro gravel bike - především sportovně/závodní využití. To poznáte na první pohled podle rozšíření ve spodní části, které dělá 25mm. Další ukázkou toho, že FSA zvládá kvalitně pracovat i s duralem, je představec FSA SL-K SCR -17°. Tento představec vytvořen CNC zaujme hlavně agresivnějším úhlem 17° a kvalitou se nešetřilo ani na doplňujících součástkách. Úroveň můžete vidět na CrMo stahovacích šroubech i povrchovéúpravě. Každopádně, zpět z naší duralové odbočky! Nesmíme opomenout karbonovousedlovkuFSA SL-K Carbon MTC SB0 400mm. Tato karbonová sedlovka FSA, vyrobena z materiálu UD karbon, je se svou délkou 400mm připravena na baterii od Di2, což z ní dělá jasnou volbu pro náročné cyklisty a závodníky. Není snad potřeba nic víc zmiňovat, tahle sedlovka mluví za sebe - možná tedy ještě dva údaje, začínající dvojkou. Těmi jsou 20mm offset a 220gramů hmotnost. U lehkých a pevných komponentů zůstaneme. Už jsme vám ukázali, že FSA umí nejen karbonová silniční řídítka, takže je jasné, že zvládají i ta mtb. Skvělým příkladem jsou FSA MTB MFX Flat Carbon 760mm. Kevlarovo-karbonová mtb řídítka, s hmotností pouze 174gramů pro XC a maratonské závodníky. Řídítka mají posunutou středovou upínací oblast, takže jsou plochá po celé horní ploše. U objímky představce a konců, kam se montují páky, jsou řídítka zesílená - i tak se ale chlubí extrémně nízkou hmotností. Posledním vybraným kusem jsou opět karbonová řídítka. FSA MTB SL-K PRO Flat 740mm disponují stejným vlastnostmi, jako předchozí model karbonových řídítek FSA, tentokrát jen o pár gramů navíc (i přes svůj menší rozměr). Pokud ale hledáte cestu, jak vylepšit svůj troj, tak na to jdete správně. 193gramů je totiž pořád úžasně nízká hmotnost. 

Jak vidíte, FSA si dokáže pohrát s jakýmkoliv materiálem a komponentem. Chcete vidět další řídítka FSA, představce FSA, sedlovky FSA a integrovaná řídítka Vision? Komponenty FSA najdete ZDE, specificky Vision najdete ZDE