NOVÉ SILNIČNÍ TRETRY SHIMANO. DEFINICE ELEGANCE.

Naše zimní plnění skladů pokračuje a tentokrát došla řada na kvalitní silniční obuv značky shimano. Vybrat si z této obuvi může opravdu každý, záleží pouze na preferencích a zkušenostech každého cyklisty. 

Klasickým modelem jsou Shimano RC 502. Jedná se o opravdu lehkou botu s dobře odvětraným vrškem, vyrobeným z nylonu a síťoviny a zároveň má vysoce pevnou podešev vyztuženou karbonovým vláknem. Index tuhosti boty je 8 a zapíná se jedním kolečkem BOA a jedním "sucháčem". Ideální pedály, které Shimano k těmto 241 gramů važícím střevíčkům doporučuje, jsou PD-R7000 (samozřejmě k dostání u nás).

Vyšším model představují tretry Shimano RC 702. Jde opět o elegantní černobílé tretry, které ale prošly menším vylepšením. Zkrátka taková lehká závodní obuv s vysoce pevnou karbonovou podrážkou, index tuhosti boty je 10. Díky technologii surround wrapping skvěle padne na nohu a o zbytek pohodlí se stará kvalitní odvětrání svrškem boty. Pokud o víkendu místo výletu na kávu radši jedete nějaký ten závod, je tohle vaše první volba. Nejlepší požitek ale budete mít v kombinaci s pedály PD-R8000

A nejluxusnějším modelem, který jsme právě naskladnili, jsou profi tretry Shimano RC 902. Tohle už je opravdu výstroj pro profesionály nebo zaťaté nadšence. Upravený tvar boty zohledňuje tvar nohy a prstů a hodí se pro více tvarů chodidla. 360 degree surround svršek se opět stará o perfektní upevnění boty a o to lepší spojení s pedálem. Zapínání je na dvě kolečka BOA LI2 s doživotní zárukou a karbonová podrážka (nyní i s vyměnitelným podpatkem!) spolu s indexem tuhosti 12 zařizují co nejkvalitnější přenos síly. Toho dosáhnete ještě s karbonovými pedály PD-R9100.

Pokud vaším šálkem kávy není zrovna značka Shimano, nezoufejte, podívejte se na celou naši nabídku.