CANNONDALE SYNAPSE 2022 - POHODLÍ, RYCHLOST A NAVÝŠENÁ BEZPEČNOST

Konec roztěkanosti, zapomínání doplňků a neustále vybitých baterií. Je tady Cannodale SmartSense, unikátní ekosystém, který může být nově součástí vašeho silničního kola. A spolu s ním přichází i nový Cannondale Synapse - první vlaštovka z kategorie karbonových endurance silničních kol, kterou kdy Cannondale vypustil. Nyní můžete jet rychleji s vynaložením menší síly a zároveň se budete cítit na silničním kole tak bezpečně, jako ještě nikdy předtím. 

Nejdřív o samotném Synapse. Pohodlí - možnost objemnějších plášťů, až do šíře 35mm a vzpřímenější jízdní poloha. Pro naprostou maximalizaci komfortu byla při vytváření rámu použita technologie Proportional Response zajišťující nejlepší výkon bez ohledu na unikátní stavbu těla každého cyklisty. Rychlost - z hlediska aerodynamiky se nový Synapse inspiroval od nejrychlejšího kola planety - Cannondale SystemSix. Všestrannost - od rychlých vyjížděk až po ty nejdelší túry, úchyty pro brašnu, tři lahve a plnohodnotné blatníky. A když se venku budou "ženit všichni čerti", tak stačí upnout Synapse do trenážeru pomocí přídavných nástavců na zadní ose. Sebevědomí - právě tady hraje klíčovou roli systém SmartSense, díky integrovanému radaru a světlům jste na silnici daleko více vidět a máte větší přehled o situaci.

A co je vůbec ten SmartSense? Jde o inteligentní systém světel a radaru, napájený jedinou baterií a zajišťující aktivní interakci mezi jezdcem, jízdním kolem a okolím. Co systém SmartSense obsahuje? 

CANNONDALE WHEEL SENSOR

Šikovné zařízení, které už nyní spoustu z vás zná ze svého kola. Tento sensor funguje v ekosystému SmartSense jako aktivační jednotka. Skrz aplikaci Cannondale ve vašem smartphonu je schopen nabídnout údaje o trase, rychlosti, spálených kaloriích a upozorní vás i na pravidelný servis kola

PŘEDNÍ A ZADNÍ SVĚTLO LEZYNE

Automatizovaný systém světel, u kterého můžete využít výchozí či osobní nastavení. Intenzita světel je automaticky regulována podle světelných podmínek a podnětů z okolí.

RADAR GARMIN VARIA

Často nazývaný jen zkráceně "radar" se stal mezi cyklisty synonymem pro bezpečnou jízdu na silnici. Informuje cyklistu o blížícím se vozidle a je plně kompatibilní s cyklopočítači, chytrými telefony i sportovními hodinkami. 

DISPLEJ GARMIN VARIA

Displej radaru ukazuje rychlost, vzdálenost a pomocí vizuálních a zvukových efektů i počet blížících se vozidel. Pokud používáte radar spolu s cyklopočítačem, tak stačí displej radaru odpojit z předního světla a sundat z řídítek. Radar ale můžete využívat i s aplikací Cannondale ve vašem chytrém telefonu.

BATERIE GARMIN VARIA CORE

Baterie ve spodní části vašeho rámu funguje jako zdroj energie pro všechno používané příslušenství. Po vyjmutí z rámu a připojení USB-C kabelu jde používat i jako powerbanka. Nejdůležitější je, že se jedná o jedinou součást celého ekosystému, kterou budete nabíjet.

JAK TO CELÉ FUNGUJE?

Pokud si nastavíte funkci AutoWake, tak se celý systém probere při rozjetí kola a jednotlivé součásti systému se adaptují na dané podmínky. Ze systému SmartSense ale nejvíce vytěžíte pomocí aplikace Cannondale, která je k dispozici zdarma pro iOS i Android

Systém SmartSense zatím najdete na karbonových modelech Cannondale Synapse 1, 2 a 3. V závislosti na výbavě nesou jednotlivé modely označení RLE, RL nebo L (R = radar, L = světla, E = elektronické řazení). Naší nabídku můžete vidět ZDE a pokud máte jakýkoliv dotaz, tak se nás nebojte kontaktovat na našem Facebooku, Instagramu a nebo přijďte na naší prodejnu, kde vám rádi poradíme.