NOVÝ GARMIN EDGE 540 A GARMIN EDGE 840

Jednou to jsou chytré váhy, jednou chytré hodinky, jednou radar na kolo, jeden se zkrátka nestačí divit. Hlavní chloubou značky garmin jsou v tomto odvětví jejich cyklocomputery. A právě z této sekce vám přinášíme žhavé novinky - nové computery Garmin Edge 540 a Garmin Edge 840. Tak se pojďme podívat, co nového si pro nás Garmin nachystal. 

Cyklopočítač Garmin Edge 540 je vybaven mnoha funkcemi, které umožňují sledovat a analyzovat výkonnost při jízdě na kole. Jednou z nejvýraznějších vlastností je jeho dlouhá výdrž baterie až 42hodin jízdy s GPS záznamem na jedno nabití. Další funkcí je například adaptivní trénink, který se přizpůsobuje vaší aktuální tréninkové zátěži a kvalitě regenerace. ClimbPro ukazuje při jízdě do kopce zbývající stoupání i sklon. Edge 540 má také multi-band GPS přijímač, který zaručuje vyšší přesnost určování polohy. Ve spojení s kompatibilním měřičem výkonu a snímačem srdečního tepu můžete porovnat své cyklistické schopnosti s požadavky konkrétní trati a zaměřit svůj trénink na správné oblasti. Dále je možné využít funkci PowerGuide, která doporučuje ideální výkon po celé délce tratě, a také sledovat své výkonnostní ukazatele, abyste viděli, jestli trénujete produktivně.

Cyklopočítač umožňuje také sledovat aklimatizaci na teplo a nadmořskou výšku a kontrolovat svou vzájemnou polohu pomocí funkce GroupTrack a sledovat až 50 jezdců najednou. Pokud hledáte novou trasu, můžete využít výpočet trasy podle oblíbenosti Trendline™, který vybírá z nejpoužívanějších cest. Nový Edge540 také umožňuje plánování trasy přímo na něm nebo v kompatibilní mobilní aplikaci v telefonu. Výhodou pro milovníky horských kol je sledování MTB metrik, které zaznamenávají počet a délku skoků nebo dobu strávenou ve vzduchu, a hodnotí náročnost stezky a plynulost. Všechny tyto vlastnosti má klasická verze, GarminEdge540. Ale kromě ní si můžete pořídit i Garmin Edge 540 Bundle, kde je vedle computeru ještě snímač rychlosti a kadence a snímač srdečního tepu. 

Na tento computer existuje i vylepšená variace, které se Garmin poslední dobou rád věnuje. Jde o Garmin Edge 540 Solar, který disponuje solárním nabíjením a displejem PowerGlass prodlužující jízdu až na 60hodin celkových aktivit v úsporném režimu a nebo 32 hodin v intenzivním. Super vychytávka pro tréninky v letních slunnýchdnech, která starosti snižuje na minimum. 

 

Druhým nabízeným kompaktním cyklopočítačem je Garmin Edge 840 kombinující tlačítkové ovládání s dotykovým - to je hlavní věc, ve které se od předchozího kolegy liší. Jeho hlavní devizou je opět skvělá výdrž baterií, až 42hodin jízdy s GPS záznamem na jedno nabití (až 26 hodin "plného nasazení"). Hned další důležitou chloubou jsou nové funkce zlepšující efektivitu vašich tréninků, patří mezi ně adaptivní trénink s doporučeními ohledně zátěže a regenerace, poté ClimbPro ukazující informace o stoupání, jako kolik zbývá a v jakém sklonu, nebo třeba funkce PowerGuide, která vám po propojení Edge840 s kompatibilním měřičem ukazuje optimální rozvržení sil na naplánované trase. 

Tímto ale ani zdaleka nekončíme, nový Garmin Edge 840 měří i výkonnostníukazatele kvůli produktivitě tréninku, ukazuje vám, jak se vaše tělo aklimatizuje na nové podmínky, nadmořskou výšku a teplotu. Funkce GroupTrack zase dokáže sledovat až 50 dalších jezdců vašeho balíku zároveň a Ride-specific routing přizpůsobuje vaši jízdu terénu, ať na šotolině nebo na silnici. S výběrem trasy dokáže skvěle pomoci i výpočet trasy podle oblíbenosti Trendline a cyklistická mapa MTB tras TrailForks

Ostatní funkce jsou schopny připomínat hydrataci a výživu, sledovat vaši staminu, sledovat vaši polohu nebo spustit alarm v případě krádeže kola. Pomalu se dostáváme ještě ke kompatibilitě, která je jedním slovem úžasná. Garmin Edge 840 se zvládne propojit s chytrým cyklotrenažérem, s elektrokoly (s technologií ANT+ nebo ShimanoSteps) a širokou škálou měřičů výkonnosti (chytré telefony ani nezmiňujeme, protože to je prostě samozřejmost). No a stejně jako u tlačítkového kolegy, Garmin Edge 840 se prodává i v provedení Garmin Edge 840 Solar a v krásné (a především praktické) sadě Garmin Edge 840 Bundle

Doufáme tedy, že jste se díky našemu zběžnému seznámení alespoň pro jeden z computerů nadchli a zastavíte se buď v naší prodejněv Pelhřimově a nebo se rozhodnete pro objednávku z našeho eshopu velosport.cz. I díky naší rychlosti dodání a kvalitnímu zákaznickému servisu se můžeme pyšnit titulem největšího prodejce kol a elektrokol na Vysočině. A pokud hledáte jiný cyklopočítač/tachometr/navigaci značky Garmin, najdete ho jistě ZDE.