PŘES BRÝLE OAKLEY SE NA SVĚT HNED KOUKÁ LÉPE

Léto je v plném proudu a je zase a čase chránit své oči před ostrými slunečními paprsky - jak během během sportu tak během volného času. No a v celém světě slunečních brýlí jen těžko existuje značka se zvučnějším jménem, než Oakley. Tak se tedy pojďme podívat, jaké pěkné kousky u nás nově najdete. 

Z kategorie volnočasových modelů patří mezi nejprodávanější kusy Sylas a Holbrook. Oakley Sylas u nás pořídíte v moderním průhledném provedení obroučky s čočkami ošetřenými technologií Prizm. Navíc jsou brýle upraveny tak, že vyhovují celodennímu nošení (a to klidně i s kšiltovkou) a v případě potřeby je možná i výměna čoček za dioptrické. To platí i pro druhý, již výše zmíněný, model. U Oakley Holbrook Metal je, jak název napovídá, obroučka zhotovena z nerezové oceli, čočky opět používají technologii Prizm, navíc mají UV ochranu materiálu filtrující nežádoucí druhy světla. Pokud si kupujete sluneční brýle spíše jako módní doplněk a chcete, aby se za vámi na ulici lidé otáčeli, tak vám doporučujeme Oakley Batwolf. Tyhle nadčasové brýle jsou nezaměnitelné díky svojí kontinuální čočce, která je opět samozřejmě vybavena těmi nejlepšími vlastnostmi, jako je Prizm nebo HDO. U nás si můžete vybrat z černočerné varianty a nebo z moderní modročerné.

Dá se říct, že jednou z nejvýraznějších siluet, kterou můžete vídat na očích závodníků, je Oakley Sutro. V našem obchodě si můžete vybrat například Oakley Sutro Lite Sweep (černá a bílá verze). Bílá verze propouští 15% světla, černá pouze 11%, ale obě varianty jsou určeny pro jasný sluneční svit, při kterém vám poskytnou kýženou ochranu - v žádném případě to ale není na úkor barev nebo kontrastu, tyto vlastnosti brýle naopak ještě zlepšují. Pokud nejste příznivcem úpravy tvaru skel Sweep, tak rozhodně neuděláte chybu s klasickými Oakley Sutro Lite. Jde o verzi brýlí Oakley Sutro bez spodního rámečku, ale stejně jako předchozí model (a většina ostatních Oakley brýlí) má své klíčové vlastnosti jako Three point fit system zabraňující tlačení brýlí na hlavě, gumičky na nose z Unobtainia, které při pocení drží kupodivu ještě lépe než na sucho a nebo patentované technologie HDO, umožňující vidět čistě a ostře bez zkreslení. Vybrat si můžete ze dvou variant, PRIZM ROAD s propustností světla 20% a růžová PRIZM TRAIL TORCH s propustností 35%. Pokud jste velkým nadšencem a fandou cyklistiky jako takové, tak vás jistě nadchne limitovaná edice s tématikou Staré dámy - Oakley Sutro Lite TdF

Na závěr jsme si nechali novinku loňského roku, brýle inspirované řeckým bohem Apollem - Oakley Encoder. Apollon se dobře orientoval v mnoha činnostech a u těchto brýlí je tomu stejně, proto se hodí na kolo, baseball, běhání nebo třeba golf. Brýle opět disponují pro Oakley neodmyslitelnými vlastnostmi jako Prizm čočky, protiskluzové náušníky, three point fit system a nebo vylepšování barev a kontrastu. Díky speciálnímu tvaru skla jsou i tyto, zdánlivě křehké, brýle vysoce odolné a vydrží za všech podmínek. Váš výběr se bude nejspíš opět řídit hlavně barevnou variací, která souvisí s propustností světla. Kromě základní Prizm Road můžete sáhnout ještě po Prizm Trail Torch nebo Prizm Field. Pokud ovšem chcete být všestranní, jako řecký bůh Apollon, tak je barva už jen detail. 

Víc se do tohoto článku už nevešlo. Pokud hledáte nové brýle na kolo, ale tady se vám žádný model nelíbil, tak se zkuste podívat na naší celou nabídku ZDE